Промени на Рали Сливен?!

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Промени на Рали Сливен?!

Мнениеот rally_girl » Пон Мар 05, 2007 15:31

http://bgnrc.info/index.php?option=cont ... 2&Itemid=1
Местните съфорумци да дадат по-вече инфо по въпроса, ако имат :roll:
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Мнениеот P.Solberg » Пон Мар 05, 2007 15:38

Да, очакваше се. Наблюдателят на ФИА е препоръчал за коефциент 10 да има Супер специален в града. Освен това, ще е хубаво да има и повече спускания. Аз лично очаквам "Българка" на спускане. Иначе за мен е загадка този 7-километров етап "Жеравна - Катунище", но ще бъде проучен в скоро време.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот OgyWRC » Пон Мар 05, 2007 16:30

Спускането на Българка ще бъде много трудна отсечка. Голям наклон, съчетан с тесен път с добър асфалт със сравнително добро сцепление, където решаващо ще е спирането и баланса на колата, а не мощността, както е това при стърмното изкачване!
Супер спешъл в града е голяма атракция и от медийна гледна точка е необходимост за едно съвремено рали, но така или иначе това е само за шоу, дори може и време да не се измерва, та да се поотпуснат пилотите :D
До колкото си спомням Жеравна-Катунище беше сравнително бърз пътя, наскоро позакърпен ... виж към Нейково, наистина първо трябва всичко да се преасфалтира.
Та Rally-Fan да пали и да заминава да праи записката :D (на всеки завой снимка и ще стане добра виртуална отсечка, като казах, се сетих, че в google earth добре се виждат част от сливенските отсечки) Само на Българка ... не си преписвай завоите наобратно :D
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот Rally Fan » Пон Мар 05, 2007 18:53

Да, действително се мисли сериозно по въпроса с Спецялнеия Етап в града (Супер спецялен етап Оги е нещо съвсем различно, неги бъркай, че световен шампионат ще ни искараш още малко:) ). На мен ми се върти един проект в главата (даже два)... където ще е действително много атрактивно и интересно за публиката, в скоро време ще го предложа, за да видим може или не може да стане.
Колкото до спускането на .... и това все още се обмисля, наистина рали сливен го замяза на планинско ... само Качване и почти без спускане (освен лигавото/хлъзгавото спускане на Ичера). ПОгледната реално спускането може да се състои на 2 от отсечките... Стара Река (тези които помянт, тя преди се караше и в двете посоки, и особенно надолу си беше страшно опасна, много бърза и много изненадваща) и Българка, която може би е по-приемливият вариант тъй като е доста......спъната и не чак толкова опасна колкото Стара Река.
Аз лично съм на мнение, и двете отсечки (Българка и Стара Река) да се карат на само на спускане. :lol:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот MARVI » Пон Мар 05, 2007 19:06

Да Жеравна-Катунище ще е много интересен етап.Със SSS - a също ще стане много много интересно.А доколкото съм чувал от баща ми на спускането на Стара Река Табатон е държал 108 км средна скорост.Смятайте за какво става въпрос :wink: :)
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот Marin » Пон Мар 05, 2007 19:19

Е ще стане много яко ако наистина направят такова нещо ама малко ме самнява заштото самата организация е много трудна! но пак не е и не вазмож за реализиран дане забравяме че това е БЪЛГАРИЯ.
дано стане.
lancer EVO VII
Изображение
Аватар
Marin
 
Мнения: 181
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 17:06
Местоположение: Шумен
Име: M.Ivanov

Мнениеот Rally Fan » Пон Мар 05, 2007 19:36

Ако се гледа песимистично на нещата, нищо няма да се получи, затова нека да бъдем реалисти и малко оптинмисти. Може да стане и има начин, щом е заявено публично за тази идея. Въпроса е да стане, както трябва, а не... да има нещо там, което да мине за Спецялен етап в града! :)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот sstan » Пон Мар 05, 2007 20:08

Не съм много в час с възможностите на града, но ми се струва че именно ССС е "кушията" която липсва по нашите ралита, от рекламна гледна точка. Иначе Скоростен етап в рамките на града също не е лошо, но може да стане като на Хеброс и един хубав ден да не успее да се организира.
Абе вие ще го измислите сигурен съм :wink:
Гъл Гъл Гъл пия вино за акъл
sstan
 
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:24
Местоположение: Велико Търново
Име: Станимир Стоянов

коцето

Мнениеот Koce_racing » Пон Мар 05, 2007 21:03

Тази година на ХЕБРОС със сигурност ще има СС1 коматевски възел.
RACING FOR PLOVDIV
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот makkinen » Пон Мар 05, 2007 21:08

а какво ще кажете за ДЕТЕЛИНАТА В ТВЪРДИЦА
Аватар
makkinen
 
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:52
Име: beloslav denchev

Re: коцето

Мнениеот Rally Fan » Пон Мар 05, 2007 22:38

Koce_racing написа:Тази година на ХЕБРОС със сигурност ще има СС1 коматевски възел.

Да, но сега се говори за рали Сливен, не за Хеброс. Иначе Коматевския възел, по-скоро се използва като преход към другите отсечки с цел атракция в града, а не е направена (отсечката) с цел само за атракция на публиката - Лично мнение!

makkinen написа:а какво ще кажете за ДЕТЕЛИНАТА В ТВЪРДИЦА

Да, детелината в Твърдица е много добър етап, въпреки, че предлага само 1 най-много 2 места за гледане на публиката и е почти еднообразно. Това е лично мое мнение, не искам да засегна никой, казвам какво мисля.

Но тук не говорим за Хеброс или Твърдица, говорим за Сливен и който познава града горе-долу, мисля, че може би се досеща къде и как може да се направи именно такава отсечка в града. Нека не се отклоняваме от темата.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот OgyWRC » Вто Мар 06, 2007 10:17

Специален или супер специален близо до града, наистина е голяма атракция ... понякога е удачно да се построи и изкуствено трасе (вижте снимките от Фиат Рали Турция ... SSS построен само от пластмасови ограждения)! Дори може да се комбинира с макадамова част, за да стене още по-атрактивно!

Наистина се караше спускане на Стара Река и беше доста интересно и това е добър и лесен вариант за разнообразяване на отсечките! :D
Последна промяна OgyWRC на Вто Мар 06, 2007 11:25, променена общо 1 път
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 06, 2007 10:24

Ръководството на рали "Сливен" винаги е заслужавало адмирации за начина, по който работи. Всяка година има някаква промяна в прогамата и в състава на отсечките. Така се запазва коефициент и доверието на ФИА и състезатели. Трябва да се сетят и организаторите на рали "България", че вече 4-та година отсечките ще са абсолютно същите. Според мен, няма да е лоша идея за ротация на домакинството на ралито. Една година Боровец, една година Албена. Но това никой няма да го приема като идея.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот rally_girl » Вто Мар 06, 2007 12:20

Този спорт има огромна нужда от популяризиране така, че колкото по-вече атрактивни етапи и промени, толкова по-вече фенове и спонсори!
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Мнениеот MARVI » Вто Мар 06, 2007 13:11

Да,както казва ОgyWRC може да се направи на изкуствено трасе.На летището на Сливен могат да се предложат хиляди конфигурации и да се подложат на гласуване от организаторите и да се избере най-добрата.Също така и от кулата при добро желание на Телевизии,може да се заснеме и цялото състезание.На никой не пречи,а напротив целия град ще се събере.ще има кебапчийници,бирарии и да се направи в петък следобед и да стане супер атракция (има възможнист и за макадамова секция) :)
Последна промяна MARVI на Вто Мар 06, 2007 21:46, променена общо 2 пъти
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта