Генерално класиране на рали в група А, клас 6 за 2006 година

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Генерално класиране на рали в група А, клас 6 за 2006 година

Мнениеот ftabaton » Чет Дек 14, 2006 14:47

Как така стана, че седмица преди официалната награждаване на БФАС за 2006 година в група А клас, милата ни федерация пренареди класирането.
На рали Виктори-Софиа в официалните резултати екипажа Игнат Исаен-Стефан Кордев не фигурира, тъй като от стоп финала на последната отсечка до ЧК-вход сервиз е получил помощ от друг екипаж.
Месеци по-късно тихомълком без никива разгласа от дирикцията на ралито и от БФАС, научавам и от форума, че на Исаев се връщат точките от пъвия кръг от шампионата ни по рали. За такова нещо си има определена процедура. Част от нея е и уведомяване на екипажите завършили рали Виктори-София за решението на Трибунала на Федерацията за новото класиране на гореспоменатото рали.
Излизам с молба, ако накои федерацията или от клуба на Игнат Исаев разполага в това решение да ми го покаже. От сега Ви благодаря!!!
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Мнениеот Bobi » Чет Дек 14, 2006 16:01

То решение явно има - няма как и да няма, обаче няма кой да го обяви и да уведоми клубовете след решението за промяната в класирането за шампионата И така класирането си върви кръг след кръг без резултата на Исаев от рали-Виктори и състезателите правят сметки но явно без кръчмар
Естествено Игнат няма грам вина той просто си е потърсил правата и явно ги е намерил, но някой пак по трасето не си е свършил работата!
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот isaev_fan » Чет Дек 14, 2006 16:58

Първо, аз съм един 15-годишен пикльо, който отскоро (около 4 месеца) е покрай тях (екипажа Игнат Исаев/Стефан Кордев), и предава/пише тук някои от нещата, които се случват около тях. Както повечето от вас знаят, през целия втори ден от първото рали в националния ни шампионат - Рали "Виктори-София", екипажът Игнат Исаев/Стефан Кордев, състезаващи се с ВАЗ 2108, имаха проблеми с двигателя. Двигателят е губел обороти през целия ден и едвам са се добрали до сервиза след СЕ13 Симеоново. Ситуацията с бутането е стигнала дори до съд. В крайна сметка са им върнали 6-те точки. Имам само това като информация от Игнат. А и, не бях способен да се включа в дискусията в темата за Рали "Виктори-София" относно този случай, поради двете оперативни намеси, на които бях подложен. При първа възможност ще пиша тук, ако разбера нещо повече. :)
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот Bobi » Чет Дек 14, 2006 17:14

isaev_fan написа:Първо, аз съм един 15-годишен пикльо, който отскоро (около 4 месеца) е покрай тях (екипажа Игнат Исаев/Стефан Кордев), и предава/пише тук някои от нещата, които се случват около тях. Както повечето от вас знаят, през целия втори ден от първото рали в националния ни шампионат - Рали "Виктори-София", екипажът Игнат Исаев/Стефан Кордев, състезаващи се с ВАЗ 2108, имаха проблеми с двигателя. Двигателят е губел обороти през целия ден и едвам са се добрали до сервиза след СЕ13 Симеоново. Ситуацията с бутането е стигнала дори до съд. В крайна сметка са им върнали 6-те точки. Имам само това като информация от Игнат. А и, не бях способен да се включа в дискусията в темата за Рали "Виктори-София" относно този случай, поради двете оперативни намеси, на които бях подложен. При първа възможност ще пиша тук, ако разбера нещо повече. :)



Чакай бе приятел спокойно никой не обвинява Игнат !!!!!!!
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот isaev_fan » Чет Дек 14, 2006 17:21

Bobi написа:Чакай бе приятел спокойно...


Извинявайте, ако е прозвучало малко по-така... :)
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот BOXER » Чет Дек 14, 2006 17:24

заслужено върнаха точките на Игнат!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот Bobi » Чет Дек 14, 2006 17:33

BOXER написа:заслужено върнаха точките на Игнат!


Пак казвам никой не оспорва върнатите точки
Въпроса е защо никой не промени класирането след решението на 12 юли 2006 вижте сайта на федерацията http://www.bfas-bg.org. Последното обновяване на временното класиране е на 25 септември 2006 след Ю-рали и отново без точките на Игнат от Виктори
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот isaev_fan » Чет Дек 14, 2006 17:42

И аз го забелязах това онзи ден. Вярно, не е коректно да не обявят върнатите им точки и следователно промяната в класирането.
Последна промяна isaev_fan на Чет Яну 11, 2007 23:32, променена общо 1 път
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот Bobi » Чет Дек 14, 2006 17:50

isaev_fan написа:И аз го забелязах това онзи ден. Вярно, не е коректно да обявят върнатите им точки и следователно промяната в класирането.


Ако това беше обявено по необходимия ред и процедура сега нямаше да има такива дразги
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот Lubo » Чет Дек 14, 2006 19:31

Странна работа.Странна федерация.
Не е честно спрямо Игнат-така остава впечатление за някаква игра.Не го заслужава.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот ftabaton » Пет Дек 15, 2006 10:49

Тя играта си е на лице. Явно е, че на финала на рали Виктори-София, фактите бяха по колата на Игнат Исаев, включително и признанието на другият пилот, който му е помогнал да стигне до сервизния парк.
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Мнениеот Bobi » Нед Дек 17, 2006 12:07

Уважаеми приятели на АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ в милата ни родна европейска България, вижте за какви груби нарушения става въпрос в националната ни спортна власт а именно БФАС.
На 12.07.2006г Националния ни спортен трибунал решава да вземе решение, че цитирам:
1. Поради липса на категорично доказване на обвинението - отменя решението на спортните комисари и възстановява в класирането състезател №28 Игнат Петров Исаев на основание т.163 от националния спортен кодекс.
2. На основание член 157 от НСК сумата внесена за жалбата на Игнат Исаев да му бъде върната обратно.
Така дотук добре даже много добре. Обаче като става въпрос за НАЦИОНАЛНИЯ СПОРТЕН КОДЕКС демек закона в автомобилния спорт всички трябва да застанем мирно и да козируваме пред ЗАКОНА. Да ама не. Вижте какво пише в синия ХАЛВАДЖИЙСКИ ТЕВТЕР наречен НСК :
160./185/ Срок на подаване на жалбите
а/ право на обжалване пред БФАС се прави два дни след депозирането на писменно изразеното желание за това, извършено пред спортните комисари на проявата, ако това е сторено в рамките на един час след обявяване на актуалното решение /чл.156/. Обжалването може да се направи чрез факс и всякакви други електронни средства за комуникация с потвърждаване на получаването му. Изисква се потвърдително писмо със същата дата, придружено със съответната такса /виж чл. 157/
Националния спортен трибунал трябва да постанови решението си в ТРИДЕСЕТ ДНЕВЕН СРОК.
Така, започваме да тълкуваме НСК отзад напред:
1. Молбата към БФАС за преразглеждане на решението на спортните комисари пред трибунал е от 23.05.2006г. И тук законния срок за взимане на решение на трибунала от 30 дни става на 51 дни. Естествено всяко деяние си има свое филосовско оправдание, а то е: Процедурата се проточи неможехме да намерим спортните комисари и ред такива глупости които съвсем не са оправдани.
2. Спортните комисари В. Магунев, Ю. Славов и секретаря на рали София В.Чакърова и спомен нямат да е пускана такава жалба срещу тях. Но това не е проблем ако наистина няма такава да бъде много лесно изфабрикувана.
3. Вече е ясно решение има но няма кой да го оповести и да промени временното генерално класиране преди рали България и така до след Ю-рали на 25.09.2006г., когато е последното обновяване на резултатите от БФАС и то пак без резултатите на Исаев от Виктори-София.
4. Нямаше кой да каже на клубовете ако не на всички то поне на тези които се състезават в А6 че има промяна в класирането и всеки да си прави сметките.
Да не ви цитирам протокола че има такива гнусни изопачавания на обстоятелствата че чак ме е срам.
Е къде е прозрачноста къде е безпристрастноста в БФАС ?
Защо хората си дават парите на вятъра?
УПРАВИЯ НЯМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia


Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта

cron