Ралли на сняг?

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот damon » Вто Окт 03, 2006 14:01

Ferjancz написа:...


Така е, но за да се научат нашите състезатели на различни настилки от асфалт трябва все пак да има такива състезания. Би било много добре да има ралита не само на сняг, а и на макадам - това е една много важна основа за бъдещи успехи извън България. И много сериозна липса в момента. Може като за начало да се започне със планински изкачвания например. Всъщност трябва да се наблегне повече на макадам тъй като е по-лесно за организиране...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот HondaRally » Вто Окт 03, 2006 18:53

ралли то може да не се зачита въобще за шампионата ами просто за тренировката и ако има ралли то питотите трябва да се пускат през 5мин. ако е 20км. отсечка :) дано някоой се навие да направи такова ралли аз като гледам има много желаещи да се пуснат по бялата настилка
Прикачени файлове
osvetena.jpg
osvetena.jpg (67.64 KiB) Прегледано 9178 пъти
Изображение
HondaRally
 
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:23
Местоположение: Варна
Име: Веселин Атанасов

Мнениеот Ivaylo ignatov » Вто Окт 03, 2006 21:38

Незнам според мен просто няма кой да го организира ... а ина4е 4е 6те има кой да кара тва е сигорно но явно 6те се продалжава да се кара по златните мостове и плана друг вариант..незнам :roll:
Аватар
Ivaylo ignatov
 
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 20:06
Местоположение: Sofiq
Име: Ivaylo Ignatov

Мнениеот ftabaton » Вто Дек 12, 2006 15:59

И на Твърдица е перфектно, но още няма го пустия му и сняг!!!
:evil: :evil: :evil:
Прикачени файлове
Picture_240.jpg
Picture_240.jpg (39.01 KiB) Прегледано 8942 пъти
Picture_234.jpg
Picture_234.jpg (20.41 KiB) Прегледано 8942 пъти
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Мнениеот OgyWRC » Вто Дек 12, 2006 16:40

Понеже и аз съм голям фен на хлъзгавите настилки :D и въпреки многобройните тренировки, мога да кажа, че на снежно рали бих се пуснал, но какъв ще е резултата изобщо не знам. Павлин - Ферианц е прав, че едно е да си пързаляш, друго е да караш за време ... Ако има дълга права, нали се сещате, че трябва да се дава газ, да спрете за завоя (не прекалено рано или прекалено много) и да заходите всичко това примерно със 150 км/ч. На мен ми се случи вднъж с подобна скорост да надценя възможностите за спиране и колата прескочи двуметров snow bank!
Но без тренировка, няма как човек да се научи! Така, че Христо, на Твърдица като нищо можете да организирате едно неофициално планинско на сняг (като го финансирате с такса за участие).

Обаче май ще трябва и някой финландец да поканим за инструктор, защото съм чувал, че повози ли те някой сскандинавец на сняг, ти се преобръщат разбиранията!!! :D

Изображение
Изображение

За най-големите ентусиасти :-)
http://youtube.com/watch?v=TX8XfMp8Uxg
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Дек 12, 2006 17:17

Зимни ралита трябва да има, добре е за пилотите добре е и за гледане. Не мисля, че е необходима кой знае колко по-специална организация, особено пък за мащабите на БФАС. Едно снегоринче толкова ще се измисли все от някъде. Аз мисля, че дори и само едно такова състезание не би могло да се включи в графика на шампионата ни, поне за момента, най-малкото защото то би било доста откъснато като дата от останалите кръгове. Това обаче не би трябвало да пречи на провежданито на такова състезание, участие в което да имат право и напълно серийни автомобили и всички желаещи. Моето лично мнение е, че карането на сняг в никакъв случай не е по-опасно от карането на каквато и да е друга настилка, дори напротив. Едва ли има пилот или любител на рали спорта, който да не използва снега за усъвършенстване на техниката си, без значение в какъв вид състезание ще му послужи след това. Едва ли и в България има състезател, който да не се опитва сам, с лични сили и средства да си създаде някаква организация за тренировка. Хубаво би било тези сили да можеха да се обединяват и заедно с помощто на федерацията, която и без това едва ли е затрупана с работа по това време на годината, да се организира поне едно такова състезание.
В заключение мога само да кажа, че съм сигурен, че снежно рали в България няма да видим още дълго време. Успех на всички, които не разчитат на никого.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Мнениеот HondaRally » Вто Дек 12, 2006 19:05

искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
искаме зимно твърдица
HondaRally
 
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:23
Местоположение: Варна
Име: Веселин Атанасов

Мнениеот Ferjancz » Сря Дек 13, 2006 10:57

Преди едно известно време в Севлиево , не пистата за рали-крос, се провеждаше подобно мероприятие, а именно зимен крос! състезанието беше любителско и за участие можеше да се запише всеки, който има кола ( каквато и да е ) и му се кара на сняг! интересно преживяване е ! не знам дали още има подобно състезание, нека хора от Севлиево да кажат ! идеята за любителско планинско също е доста апетитна и предполагам , че като начало би могло да се проведе едно такова! сигурен съм , че интереса ще е голям :) друг е въпросът кой ще се наеме с организирането на такова чудо :) в сливен , миналата зима , Жеков правеше подбно нещо , основно за удоволствие , без времеизмерване , но пък е интересно да се види кой на къде е с главата :)

http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=5162
http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=5155
http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=5148

дори някой имаха възможността да карат и с навигатор:) 8) 8)
http://forum.rally-club.net/album_pic.php?pic_id=5172
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот damon » Сря Дек 13, 2006 14:15

Ето снимки от севлиевското състезание по-миналата година. Там караше и Крум-shishko http://media.rally-club.net/sevlievo_snow/
Голямо шоу беше... :D Дано тази година пак се организира такова.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот racing service » Сря Дек 13, 2006 14:44

mislja 4e njama nikakav problem da se organizira takova sastezanie.Mislja 4e sme organizirali takiva ve4e 4 ili 5 pati samo 4e trjabva da se reagira mnogo barzo za da ne se raztopi snega...kojto o6te go njama.Obe6tavam kato zavali da signaliziram vednaga ..tuk.Taka 4e gotvete se
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Мнениеот ftabaton » Сря Дек 13, 2006 17:26

Значи в организацията винаги има проблеми (знам го от опит), но все някакси ще се справим. Другият проблем тази година маи ще е и снегът. В Твърдаца има отсечка около 9 км., която е по билото на Стара планина и ако падне сняг там щего задържи доста дълго. Това прехода от Шешкинград до разклона за Елена, които е карал на Твърдица е запознат с трасето. Ако можем да ореди почистването на Девина ще е върха на сладоледа(представете си я на спускане върху сняг и лед).
Настанаването също ще в планитата. Около трасетата има три хижи с около 100 места.
Другият важен и най-болен въпрос е с финансирането на мероприятието. Тъй като за подобен род мероприятия трудно ще се намерят спосори без такса за участие няма да стане!!!
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Мнениеот Ferjancz » Сря Дек 13, 2006 17:39

еми такса такса , по-добре е да има такса за участие и да се проведе такова състезание на едно добро ниво , от колкото да го няма въобще! плюс това може таксата да не е 50 лв. , а по-малко :) но всичко е въпрос на добро планиране и обмисляне! дълбоко съм убеден, че за едно такова състезание ще се съберат повече от 30 коли! щото мераклии за сняг дал Господ! :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот BOXER » Сря Дек 13, 2006 17:54

Да незабравяме и че около София има много добри места за такива съзтезания.Пирмер е пътя за Плана там всяка зима редовно ходят и съзтезателки и лубители да карат.За Планинско пътя за Витоша е перфектен за такова съзтезание!!!!!!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот OgyWRC » Сря Дек 13, 2006 18:03

BOXER написа:Да незабравяме и че около София има много добри места за такива съзтезания.Пирмер е пътя за Плана там всяка зима редовно ходят и съзтезателки и любители да карат.За Планинско пътя за Витоша е перфектен за такова съзтезание!!!!!!


Ето това вече е интересно :D

Като говорим за Плана и Витоша, не забравяйте за интензивното движение там, пътят трябва да се затваря!!!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот BOXER » Сря Дек 13, 2006 18:49

Хъх кум Плана ако за 1 час минат 2-3 коли е постижение!За витоша си прав но има и лифтове за нагоре пък 2 сутрини в годината за по 2-3 часа няма да е много сложно!За рали София пак затварят пътя нагоре!!!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта