Рали "Стари Столици"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот K_Power » Чет Юни 22, 2006 22:23

Аз това нещо не съм го видял, айде бе пенсия, айде айде, а пък сервизни паркове съм гледал доста, познавам механици, които си имат навици и когато си работят концентрирано и съсредоточено трудно се получават тези неща. Но за темата за шарнира, тя ако е била прекарана пак трябва да е видяла голям зор за да замаже резбата. А и да се развие, тя си е стоп гайка и си се развива трудничко, абе незнам дали ги стягаш с динамометричен ключ, ама шарнир си се стяга докъдето си може, сега не да напъват 15 говеда с 2 метра тръба. Според мен нещо или стоманата е била некачествена на гайката или на шарнира, да замаже резбата ...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот P.Solberg » Чет Юни 22, 2006 22:34

Все пак да припомним, че няма експертиза по случея и всичко е догатки.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот K_Power » Чет Юни 22, 2006 22:36

Еми догадки са много ясно, само предполагаме и обсъждаме. Ама за напрежението хубаво, ама са примерно да не затегнеш да кажем примерно носач и се скършиш на някоя права после на пилота това ли ше се каже за бракуваните примерно 100 000 лева ...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот FX7 » Пет Юни 23, 2006 00:05

bai_bradur_ivo написа:Казаха ми че Исаев въобще не е намалил преди шикана и малко е останало да се повтори една жестока катастрофа на същото място преди години, когато един автомобил полита странично и се врязва в гората, в следствие на което екипажа загива...
Жалко за Исаев! Много ми хареса как кара!

Браво и на ГТВ! Много ми хареса репортажа им! Продължавайте в същият дух момчета!!!


E добре де ...хихи , ама на тебе рали ли ти "разказваха" или ...
Това е състезание все пак и как така ще "намалява" щото имало завой или шикани ???
Човека не се вози !!!!, а си кара карането и не случайно обира всичките овации на публиката , а и перфектни времена дава даже ...!
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот EVOsport » Пет Юни 23, 2006 06:28

FX7 написа:
bai_bradur_ivo написа:Казаха ми че Исаев въобще не е намалил преди шикана и малко е останало да се повтори една жестока катастрофа на същото място преди години, когато един автомобил полита странично и се врязва в гората, в следствие на което екипажа загива...
Жалко за Исаев! Много ми хареса как кара!

Браво и на ГТВ! Много ми хареса репортажа им! Продължавайте в същият дух момчета!!!


E добре де ...хихи , ама на тебе рали ли ти "разказваха" или ...
Това е състезание все пак и как така ще "намалява" щото имало завой или шикани ???
Човека не се вози !!!!, а си кара карането и не случайно обира всичките овации на публиката , а и перфектни времена дава даже ...!

А ти ходил ли си на точно този шикан че да видиш за какво става въпрос? И най-малката грешка там те проваля,
завоя си е доста коварен, а ти как искаш да мине шикана без да връща? Малко не ти е ясно
обяснението....
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот Y_Marhov » Пет Юни 23, 2006 09:37

K_Power написа:Аз това нещо не съм го видял, айде бе пенсия, айде айде, а пък сервизни паркове съм гледал доста, познавам механици, които си имат навици и когато си работят концентрирано и съсредоточено трудно се получават тези неща. Но за темата за шарнира, тя ако е била прекарана пак трябва да е видяла голям зор за да замаже резбата. А и да се развие, тя си е стоп гайка и си се развива трудничко, абе незнам дали ги стягаш с динамометричен ключ, ама шарнир си се стяга докъдето си може, сега не да напъват 15 говеда с 2 метра тръба. Според мен нещо или стоманата е била некачествена на гайката или на шарнира, да замаже резбата ...

"ГЛЕДАЛ ДОСТА" предполагам и чувал доста, но не и правил доста.
Аз за сърдечно-съдова хирургия не давам мнение, защото само съм чувал и гледал по телевизията за нея.
Ако не си механик и то по-добър от тези на Крум Дончев нямаш право да ги оценяваш и коментираш! Точка по въпроса!
Y_Marhov
 
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 16:11
Местоположение: Пловдив
Име: Янко Мърхов

Мнениеот Lubo » Пет Юни 23, 2006 11:36

Стигате веее!Какво ги направихте тея механици.......направо богове.Голяма работа,че са сгрешили.Да,ама Крум шампионат загуби от "бързи механици",а сега и ралито(почти и шампионата)загуби :twisted:Евалата на Илиевите и Дуневите "монтьори".Как при тях ги няма тея проблеми,а сумати пъти са се изисквали и невъжможните работи.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот P.Solberg » Пет Юни 23, 2006 11:45

Любо, не си сигурен дали скъсването на шарнира е причинено от грешка на механиците или се е случило нещо друго. Момчетата на Крум са го измъквали в много трудни ситуации, така че не е уместно да ги критикуваме. Ние не сме им шефове и не им плащаме заплатите. Има си хора в отбора, които ще си направят разследването предполагам и ще видят какво е причинило счупването. Айде стига сме обсъждали механиците. Има още много незасегнати теми около ралито, които също ще бъдат интересни.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот motolud » Пет Юни 23, 2006 15:34

ще ме извинявате , че пак ще се намеся в дискусията , но само 2 неща ще Ви кажа!!! Който не е механик няма право да коментира!!! защото незнаете какво е вътре в бокса ма не да гледате ми да сте главно действащо лице!!! защото и аз гледах как на Дунев механиците за 20 мин смениха маслено радиятор и презацепиха Стаб. щангата / на Рали Троянови Врата в първия сервиз за ралито/, но ако незнаете аз да Ви кажа , че тея момчета са ги тренирали тея работи по 100 пъти!!!На Митко Илиев за 39 мин смениха скоросттна кутия на София , но като говорих с Илиев старши и той каза ми момчетата се забавиха защото човека който отговаря за демонтирането на Кардана от скоростна кутия , висящия лагер , и карето при задния мост не е бил там и го е заместил друг. Кажи ми тея момчета не са ли БОГОВЕ А???ти изобщо свалял ли си скоросттна кутия на ПОДЕМЕН КРИК ??? не те питам на земята а на ПОДЕМЕН КРИК!!! когато бях на проби при Георги Танев и Баща му ми каза
- Галине , резултати на един РАЛИ ОТБОР зависят от механиците!!!Ако се забавите в бокса има наказание за пилота , ако успеете да свършите на време е ОК пилота може да се бори за по предни места!!!
уви нямах късмета да работя за него , но какво да се прави късмет!!!
сега като ги гледам как търчат в сервиза ми става жал!!!щото какво става НИЕ механиците си вършиме работата колата тръгва пилота се бори за 1во или там някое по предно място!!! След което да кажем става 3 ти и всичките уваци и награди за пилота и навигатора и само на 2 места сам виждал да кажат пилотите на механиците БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА БЯХТЕ СУПЕР!!! няма да казвам кои са!!!
но като сбъркаме ние в нещо е тогава ни се ебава майката!!!
сега излизаме бая от темата за Ралито и както каза колегата тва са догатки така е!!! но НЕКА ХОРАТА КОЙТО СА зрители или фенове и грам не разбират от тея неща да не коментират а дори и да разбрит пак да не говорят!!! дори да сте монтиори пак не говорете защото в сервиза пак е по спокойно. КАтО влезнете в бокса и Шефа на отбора каже ае момчета!!!20 мин имате на 19 тата да сте качили гумите и имате 1 мин да смъкнеме колата и да измиеме стълката и колата!!! искрено се надявам всеки да може да изпита тая трупка!!! / пак после ще видиме дали ще давате изказвания от типа- МНОГО НЕ ПРОФЕСИОННАЛНО!!!/
Последна промяна motolud на Пет Юни 23, 2006 15:43, променена общо 1 път
„Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.“ - Оскар Уайлд
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Мнениеот motolud » Пет Юни 23, 2006 15:39

K_Power написа:Аз това нещо не съм го видял, айде бе пенсия, айде айде, а пък сервизни паркове съм гледал доста, познавам механици, които си имат навици и когато си работят концентрирано и съсредоточено трудно се получават тези неща. Но за темата за шарнира, тя ако е била прекарана пак трябва да е видяла голям зор за да замаже резбата. А и да се развие, тя си е стоп гайка и си се развива трудничко, абе незнам дали ги стягаш с динамометричен ключ, ама шарнир си се стяга докъдето си може, сега не да напъват 15 говеда с 2 метра тръба. Според мен нещо или стоманата е била некачествена на гайката или на шарнира, да замаже резбата ...

ма пич ти явно не си гледал в бокса на Илиян Топодолски какво е!!! и ако го познаваш тоя и ако идеш в сервиза му ще разбереш че и там бяхме като на рали!!!
„Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.“ - Оскар Уайлд
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Мнениеот K_Power » Пет Юни 23, 2006 15:52

Еми тива е грешен подход, да създаваш напрежение нарочно на хората от които зависиш ... не е много нормално. Абе на рали шефа на отбора да казва какво да правят механиците ... има си главен механик, който разпределя работата, предполагам ги знаеш тези неща и когато колата влезне в сервизен парк трябва работата да е разпределена преди това и всеки почва и прави това, което трябва. А за Мархов, практика с правене на автомобили ... имам да, и за моята възраст е предостатъчна, а да ти кажа, че ти не си тоя, който ще ми казва аз какво ще оценявам и какво няма, а това ти за какво даваш мнение и за какво не си е лично твой проблем и мен не ме интересува. ОК?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот K_Power » Пет Юни 23, 2006 17:06

Ми като не ви интересува не пишете относно него бре, ваша си работа! Ма на който му е писнало да не ми чете постовете, никой с нищо не задължавам! А да попитам щот съм кух, отпадането на Крум на рали СТАРИ СТОЛИЦИ, някак си така лекичко, не е ли свързано с темата за рали СТАРИ СТОЛИЦИ?! Това твое мнение също е в такъв твой стил, който не харесват доста, така че, аз ще се въздържам, но и искам теб да помоля за същото!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот madGRaF » Пет Юни 23, 2006 17:53

P.Solberg
Защо се впрягаш толкова? Знаеш ли каква е целта на един форум?
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот P.Solberg » Пет Юни 23, 2006 18:17

Айде изтрих си съобщението, продължавйте в същия дух. Да сте живи и здрави.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот RaPiD » Пет Юни 23, 2006 18:21

Няма безгрешни хора, колкото и да е тренирано, особено под напражение, броят ти време, трябва да действаш бързо, винаги може да сгрешиш, да се разсеяш и.... Много жалко за Крум, на последна отсечка, на средата.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта