Места за гледане

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Места за гледане

Мнениеот Виктория » Сря Май 04, 2005 12:20

Кажете къде ще бъде най-добре за гледане и ще може да се гледа най-много етапи и коли?
Благодаря за информацията за Траянова врата!
Целувки!
Виктория
 

:)

Мнениеот prodrive » Сря Май 04, 2005 16:31

Ей Вики , както забелязваш рали София е ново рали в нашия шампионат и все още няма традиционни места за гледане по етапите...тепърва ще се изграждат такива за в бъдеще. Колкото до отсечките , през първия ден можеш да си избереш или отсечката в борисовата градина СЕ "Национален Стадион Васил Левски" която ще е атрактивна и ще събере доста публика , или двете минавания на СЕ "Драгалевски Манастир". А в Неделя си гледаш без проблем 4-те минавания на Витиня.
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

Мнениеот Виктория » Сря Май 04, 2005 17:10

Е добре, за Събота разбрах, но за Неделя не мога да разбера картата!
Къде може да се спре и застане, за гледаме и 4 минавания?
Виктория
 

Мнениеот damon » Сря Май 04, 2005 18:43

Виктория написа:Е добре, за Събота разбрах, но за Неделя не мога да разбера картата!
Къде може да се спре и застане, за гледаме и 4 минавания?


В неделя минавах по отсечката. Консултирах се с един навигатор и той ми каза, че добро място за гледане е около мястото на катастрофата на Гунди и Котков. Отдолу идват много бърсо и имало някакъв много бърз завой. Друго "мързеливо" място което си отбелязах онзи ден беше почти на магистралата. Минава се най-високия маст (над мястото на катастрофата на Гунди) и вляво има един пункт на КАТ. За този пункт има отбивки и от двете платна. Като и двете отбивки стигат до етапа - буквално разстоянията са петдесетина метра. От София като се идва ще има повече място, но от Варна няма много за паркиране. Дано и полицаите не правят проблем. Хубавото там е че не се съобразяваш с графици и спираш директно на отсечката. Лошото е обаче, че точно това място около моста (пътя минава под моста) е най-бавния участък от ралито тъй като се карат и четирите етапа само на качване. Но пък е "мързеливо" място както казах :)
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот beta_racing » Сря Май 04, 2005 22:30

Виктория написа:Е добре, за Събота разбрах, но за Неделя не мога да разбера картата!
Къде може да се спре и застане, за гледаме и 4 минавания?


Можеш да ги гледаш 4-ти пъти на разклона :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Stoyan F1 » Чет Май 05, 2005 10:51

Damon-е, за моста преди третия тунел ли говориш?
Stoyan F1
 
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 10:17
Местоположение: Sofia
Име: Стоян - истинско

Мнениеот Виктория » Чет Май 05, 2005 11:16

beta_racing написа:Можеш да ги гледаш 4-ти пъти на разклона :wink:

Но кой разклон?
Виктория
 

Мнениеот P.Solberg » Чет Май 05, 2005 12:19

Така като гледам, след премахването на СС 2 - "Национален стадион", май ще е първото рали, на което могат да се гледат всички отсечки. През първия ден - 2-те минавания на "Драгалевци", след това 4-те на "Витиня" и на последното не се гледат последните коли и се отпрашва за "Симеоново". Как смятате, дали ще се получи?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот damon » Чет Май 05, 2005 12:39

Stoyan F1 написа:Damon-е, за моста преди третия тунел ли говориш?


Значи като идваш от Варна минаваш един тунел - мисля, че се пада третия, но не съм сигурен - следва най-високия мост - под него е мястото където загина Гунди, а на самия мост правят бънджи скоковете. Малко след него има един пункт на КАТ на едно възвишение, което се пада вляво. Мисля, че там има и заведение. И точно там за тия разклони говоря - има и от двете страни отбивки.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Stoyan F1 » Чет Май 05, 2005 12:42

OK, ясно. Благодаря!
Stoyan F1
 
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 10:17
Местоположение: Sofia
Име: Стоян - истинско

Мнениеот Виктория » Чет Май 05, 2005 18:50

Damon-e кажи ми като идвам от София за кой разклон става въпрос, че искам да гледаме всички минавания?
Благодаря ти предварително!
Виктория
 

Мнениеот plm » Чет Май 05, 2005 20:32

Днес минах по трасето на СЕ"Витиня".Добро място е разклона/близко е до мястото на Гунди/.Много ще се гледа и от моста на магистралата,но е много отдалече и не знам колко малки ще изглеждат колите.Има и места до язовира.Не съм гледал часовия график,но сигурно ще стане така че,щом минат последните ще дойдат пак първите.
Отсечката като цяло е страшно бърза,а тя е решаваща.Там майсторството не е решаващ фактор,а смели пилоти и сработени екипажи.Знам,че добри времена там може да направи Тихомир Златков/той няма да кара сега/.Мисля,че щи има големи разлики във времената.
Отсечката е пълна противоположност на Стара река,например,която е класика и майсторска. Освен това има коварни места с гърбици в завоите.
Ще видим каква ще е средната скорост.
Доколкото разбрах и Драгалевската отсечка е бързичка.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот damon » Чет Май 05, 2005 22:38

plm написа:Отсечката като цяло е страшно бърза,а тя е решаваща.Там майсторството не е решаващ фактор,а смели пилоти и сработени екипажи.


Витиня определено е за силни коли и за не особено технично каране. Както казваш - за яки гащи! :) Наистина няма нищо общо със Стара река - има място за два камиона. :wink:
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот plm » Чет Май 05, 2005 22:45

Може би не е толкова за силни коли,защото и слабите като се засилят там и ако на пилота му стиска,могат да направят добри времена.Там почти няма спиране и ускоряване.За решаваща отсечка в състезанието е лоша,според мен.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пет Май 06, 2005 09:24

Момчета, утре идва, разбирате ли? :P Не знам дали ще могат да се гледат всички отсечки, Ботевград си е на около 70 км, а старта на седмия е етапа е от 12 и 22, старта на симеоновската отсечка е в 3 и 15, но се затваря в 1 и 45, а докато се измъкнат малко от колите, то ще стане най-рано 1 без 10. Около 1 часа, има време, но не се знае какъв ще е трафика по пътищата и в София кой знае какво задръстване ще има.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта

cron