Официална информация за Рали "Твърдица 2006"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Официална информация за Рали "Твърдица 2006"

Мнениеот damon » Вто Мар 28, 2006 19:45

Готови са картите и графика за новото рали в шампионата тази година - Рали "Твърдица", което засега ще се проведе на 14 и 15 октомври 2006. На този адрес може да намерите всичко: http://www.rally-club.net/tvardica/

Тази година промените са следните:

- Първия ден освен суперспециалния етап ще се карат и трите етапа от миналата година, но в обратна посока един път.
- Втория ден се кара по същите етапи като миналата година, но два, а не три пъти.
- Доколкото знам има леки промени в дължините и имената на някои етапи. Като цяло трасето е почти същото като през 2005-та.
Последна промяна damon на Чет Яну 18, 2007 11:53, променена общо 1 път
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот EVOsport » Сря Мар 29, 2006 12:33

Миналата година беше доста интересно, всичко беше както си му е редът, перфектна организация.
Поздравявам екипа на Евроком за добре свършената работа.
Дано от следващата година и то стане международно.

Пожелавам им късмет :arrow:
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот dpen » Нед Апр 02, 2006 20:00

Добре де, няма ли да е както беше обявено миналата година...с повече отсечки. Мисля че и Стара река ...
Някой от организаторите да внесе малко яснота, ще е добре!
...ама май е много рано, я има пари, я не!
а ако някои се е прибрал след миналогодишното рали през Елена, знае за какви пътища става дума! Там си е ... каменно-макадамова отсечка :mrgreen:
Аватар
dpen
 
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 12:31
Местоположение: София
Име: Димитър Пенков

Мнениеот BradurS » Нед Апр 02, 2006 20:29

Наистина е много лош пътя... :?
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот EVOsport » Пон Апр 03, 2006 14:35

bai_bradur_ivo написа:Наистина е много лош пътя... :?

Особено в преходите.
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот EVOsport » Съб Апр 29, 2006 16:22

С баща ми ходихме 3-4 седмици преди състезанието и в прехода между 2-3СС имаше някакво сечище
и направо пътя не се виждаше къде е от стърготини.
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот Ogi_sh » Пон Сеп 04, 2006 12:48

Nqkoi znaeli cqlata duljina na ralito?
P.P:izvinete ne 4e pisha na kirilica no imam problems PC-to
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Мнениеот Bobi » Пон Сеп 04, 2006 16:57

Ogi_sh написа:Nqkoi znaeli cqlata duljina na ralito?
P.P:izvinete ne 4e pisha na kirilica no imam problems PC-to


209 километра е общата дължина, от които 110 км са специални етапи

СЕ-1 Детелината-2,01км
СЕ-2 Твърдица-18,24км
СЕ-3 Шешкинград-9,24км
СЕ-4 Боров дол-7,35км
СЕ-5 Чумерна 1-7,45км
СЕ-6 Девина 1-9,50км
СЕ-7 Буковец 1-17,82км
СЕ-8 Чумерна 2-7,45км
СЕ-9 Девина 2-9,50км
СЕ-10 Буковец 2-17,82км
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот Rally Fan » Пон Сеп 04, 2006 17:58

Те на това рали ще си проличи кой колко кара.... защо?
1. Никой до сега от водещите пилоти не го кара миналата година (което според мен беше грешка) и почти никой не знае за какво става въпрос.Само Крум и Ради видях миналата година които бяха дошли да видят горе-доло за какво става въпрос и да погледат малко от страни.
2. Трасето е адски технично и както може много да се спечели така може и много да се загуби.
3. Отсечка като "Девина" мисля че няма из останалите 6 български ралита.... много коварна, много технична и много атрактивна, СЕ "Боров Дол" Също е доста добра отсечка ... а спускането на Твърдица е нещо като спускането на СЕ "Българка" на Сливен (страшно много натоварва спирачките. Миналата година почти всички на финала на СЕ "Твърдица" бяха с червени спирачни дискове и почти нямаха спирачки. Гарантирам, че Твърдица ще бъде даже и по-интересно от Рали Сливен !!!! :lol: :lol:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот Rally Fan » Пон Сеп 04, 2006 18:23

dpen написа:Добре де, няма ли да е както беше обявено миналата година...с повече отсечки. Мисля че и Стара река ...
Някой от организаторите да внесе малко яснота, ще е добре!
...ама май е много рано, я има пари, я не!
а ако някои се е прибрал след миналогодишното рали през Елена, знае за какви пътища става дума! Там си е ... каменно-макадамова отсечка :mrgreen:


bai_bradur_ivo написа:Наистина е много лош пътя...

Не мога да разбера какво не ви харесва в това една отсечка да е неравна...? Вие какво искате .... да я направят като на пистово състезание ли? Гладка, равна...... стъкло?! И тогава къде отива смисалът това да се казва рали?! Както миналата година каза Румен Манолов.... "Не мога да ги разбера от какво се оплакват. Тази отсечка Девина за която казват, че е много разбита, сме я карали в обратна посока (спускане) както си е в това състояние през ноща на фарове."

Ами прав си е човека.... същата работа и миналата година на Сливен..... за СЕ Котел "..дъръ бъра... тая отсечка не ми харесва, много бърза много неравна, много опасна... " Ами като ви е страх къде отивате да карате рали.... като ви е страх, ходете си на писта да карате, че там поне няма дерета и дървета където може да стане някоя инфекция. Всички се пиша за големите пилоти ама като стане въпрос за това кой има гащи всички почват да са дърпат. Същата работа и сега на Сливен пак за СЕ Кипилово..... класическа отсечка... страшна е ..... много яка (само дето нямахме записка за нея) перфектна отсечка.... много здрави гащи тряаа да имаш за да я караш на макс. а седнали да ми ревът някои пилоти на които няма да споменавам имена... че отсечката трябвало да я отменят...Извинявам се много .... ама щом те е страш, какво правиш в този спорт?! Тръгнал да кара рали, а го е страх да не спука гума или да не счупи нещо по колата...Не казвам, че непременно трябва да спукаш гума или да счупиш нещо за да значи че караш.... но премереният риск винаги е печеливш, а не със зор да вкараш във банкета и да изпереш камака (както стана със Дунев на СЕ1 Българка) и после да казваш, че много си карал, затова си спукал гума или си отпаднал.
Едно истинско спускане нямаме в България като изключим само СЕ Белмекен на Рали България, а в другите страни карат почти 60%-70% от състезанието спускане.... и после като дойдат тука разни Басовци и други .... ни мятат като прани гащи ... щото нямаме такива ралита... със затруднени скоростни етапи.... т.е. Скоростни етапи, които изскват пълна концентрация, супер повишено внимание и майсторски умения! Ама имало било камани и пясък по пътя.... ами дай да минеме с прахосмукачката преди ралито да им е удобно на пилотите да си карат спокойно. Ми че ако Дойде да кажем един Жан Раноти тук с Н3 Клио.... какво ще правят наще пилоти... с тез Н4-ки... и Суперите?!
Според мен, щом се кара рали .... такива отсечки като Кипилово и Девина.... въобще не трябва да ти правят впечатление!!! (говоря за състоянието в което са в момента!)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот KABEL » Пон Сеп 04, 2006 18:49

100% СЪГЛАСЕН в спускането си личи кой има гащи и кой кара
KABEL
 

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 04, 2006 19:19

а ако някои се е прибрал след миналогодишното рали през Елена, знае за какви пътища става дума!

Това имах предвид. Миналата година минах от там за Сливен и не можеш от дупки да включиш 2 !
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот Rally Fan » Пон Сеп 04, 2006 19:38

bai_bradur_ivo а ти минавал ли си по скоростните отсечки ...?!!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот Bobi » Пон Сеп 04, 2006 20:00

Rally Fan написа:bai_bradur_ivo а ти минавал ли си по скоростните отсечки ...?!!


Минавал.......... Само май е слушал...!!!
Bobi
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 15:30
Местоположение: sofia

Мнениеот Rally Fan » Пон Сеп 04, 2006 20:03

Защо ли и аз така си мисля.... bai_bradur_ivo.... не си прав! Ако си минавал по такива места където трудно можеш да включиш 2-ра предавка... значи май-това определено не е било по скоростните отсечки на Рали Твърдица..!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта