Рали Спринт Пещера 09-10 Август 2014

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Рали Спринт Пещера 09-10 Август 2014

Мнениеот nikkeibg » Вто Фев 25, 2014 10:50

На мястото на Стари Столици ще се проведе Рали Пещера.
След като се отказаха след 43 години традиция, резервният вариант Рали Пещера влиза в календара.
Последна промяна nikkeibg на Сря Юли 23, 2014 21:56, променена общо 2 пъти
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот sastezatelia » Вто Фев 25, 2014 11:04

Все още не е ясна съдбата на Стари Столици, не бързайте с непотвърдена инфомация, за сега просто няма да е на предварително обявените дати състезанието ;)
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот trouble » Вто Фев 25, 2014 11:09

Как ще са етапите? Предполагам между по планинско пещера, по добра вода и по батак в някаква схема. Много малко съм присъствал в тези околности известни от хеброс и врц българия, но ги считам за легендарни, защото носят дух на рали...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот beta_racing » Вто Фев 25, 2014 13:13

То по принцип около Пещера си има варианти дори за рали от големия шампионат (брейй, доживяхме да можем да кажем: "голям и малък /спринтов/ шампионат" :mrgreen:), така че да се направи спринтово рали там не е никакъв проблем, тъй като районът е изключително богат на трасета, а ето и кои са тези, познати ни от близкото минало:
- СЕ Пещера (Пещера-Св.Константин-яз.Батак /32 км/);
- СЕ Добра Вода "1" (Пещера-Добра Вода /18 км/)
- СЕ Добра Вода "2" (Добра Вода-Св.Константин-яз.Батак /почти 32 км/);
- СЕ Капитан Димитриво (5-10 км /зависи кой вариант се кара, но най-често 5-километровият/) и
- СЕ Батак (Батак-Пещера /12-13 км/) - последно е каран преди 10 години - на Рали Хеброс 2004, т.е. най-отдавна използваният от всички.

Във вече по-далечни години бяха карани и следните етапи:
- СЕ Брацигово (Брацигово-Равногор /13-14 км/) - каран последно 1998 година на Рали Хеброс (на част от него Петер Солберг тестваше колата си преди Рали България 2010).
- двата етапа, намиращи се преди и след с. Нова Махала - тогава с имена СЕ Нова Махала (от разклона за Равногор и Фотиново до Нова Махала /4-5 км/) и СЕ Батак (от Нова Махала до разклона за Батак и Пещера /4-5 км/). Карани са последно на Рали Хеброс през 1993 година, а 1998-ма е годината, през която ралито е преминало по тях за последно (до момента), но само като преход. Според днешните стандарти двете трасета вече могат спокойно да се карат обединени в един етап, като преминават през разделящото ги по средата село Нова Махала, което значи СЕ от към 10 км :wink: Лошото при тях е, че макадамов преход ги разделя от СЕ Брацигово и точно заради въпросния 13-14-километров черен път и те, и СЕ Брацигово не са използвани от толкова години... :( Въпреки, че в още по-далечни години макадамът също е бил специален етап... :lol:
- останалите етапи към Доспат, Велинград и Ракитово няма да ги споменавам, защото те вече са далеч от Пещера щом мислим само за рали спринт състезание :wink: Последно са карани през 1996-та :twisted:

Извинявам се за подробната "разбивка" :lol:, но с нея, както написах по-горе, целях да покажа богатството на този регион на трасета за рали... То само СЕ Пещера със своите 32 километра покрива минимума състезателни километри за спринтовия шампионат :mrgreen:

И СЕГА ПО СЪЩЕСТВО :mrgreen:
Според мен един оптимален вариант за рали спринт формат за региона е да се кара два пъти Пещера-Добра Вода (2 х 18 = 36 км), след което един път да се изкара и трасето на планинското (9 + 36 = 45 км) и това е.
Могат да се направят още доста варианти:
- да се варира с дължината на споменатите етапи;
- да се обърне посоката им, за да има по-голямо разнообразие;
- да се вкара и СЕ Капитан Димитриево (за да заприлича на "истинско" рали с повече от едно трасе за специален етап /но така пък ще се оскъпи/);
- да се отиде към яз. Батак през Св.Констатин (така пък ще се удължи).

За разлика от Бели Искър-Боровец, където километрите бяха голям кът най-вече заради зимния сезон, за Пещера по-скоро ще се гледа как най-оптимално да се "орежат" състезателни километри, като в същото време да се кара максимално разнообразно трасе :wink: ...........или поне това са моите представи как трябва да се направи спортно-техническата част на ралито... :P Остава да изчакаме и да видим как са го измислили... 8)

Вариант на рали от големия шампионат - Пещера (32 км) + Капитан Димитриево (5 км) = 37 х 2 = 74 + Добра Вода (Пещера-Добра Вода /18 км/) = 92 км :mrgreen: А има още доста "въртележки", които могат да се измислят. Това е само класиката :lol:


nikkeibg написа:След като се отказаха след 43 години традиция...
Мисля, че изказването е абсолютно несериозно и е по-добре, когато не сме запознати с всички аспекти на дадено нещо, да не се изказваме неподготвени като (в случая) изкарваме организаторите виновни, несериозни или "уж, ей така, с лека ръка отказали се след 43 години традиция"... :roll:
Ако не е казано с лош тон, се извинявам за забележката, но поне на мен ми заприлича не негативизъм... :|
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Фев 25, 2014 21:35

Организаторът на Стари столици не се отказва просто ей така от състезанието.Просто изпитва финансови затрудснения свързани с много краткото време от провеждането му през миналия сезон и поставянето му като първо през този сезон.Надявам се ,че няма да изчезне това състезание и че ще се проведе по късно през годината.
Рали Пещера също може да стане страхотно състезание ,независимо дали от големия шампионат или рали спринт.Отсечката Добра вода има всичко което може да се иска от една рали отсечка и както казва Дамян ако се направи два пъти Добра вода и един път планинското това може да е най добрия рали спринт с много каране и кратки преходи.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот antovi53second » Вто Фев 25, 2014 22:10

Батак може да се кара, както се караше 2010 на WRC-то.
Иван Живков Rh A+
Audi Coupe quattro 2.0 16v Turbo
Аватар
antovi53second
 
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Дек 21, 2013 15:52
Име: Теодор Иванов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот trouble » Сря Фев 26, 2014 12:40

Ако погледнем календара, който е обновен ще видим, че Пещера е обявено вече като първи кръг от "големия" рали шампионат.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот golf_1 » Сря Фев 26, 2014 13:39

Аз как се бях отчаял, като видях че Планинското отпада(поради слаба и безотговорна организация), сега пак ще ходим на яките отсечки, много съм доволен... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот Иван Шопов » Сря Фев 26, 2014 17:37

Не бързай да се радваш, подозирам, че "непредвидено" ще отпадне. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот Иван Шопов » Сря Фев 26, 2014 17:37

Не бързай да се радваш, подозирам, че "непредвидено" ще отпадне. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот trouble » Вто Мар 18, 2014 11:21

Нещо...ново...Ще има ли и ако няма кога ще е следващата дата. Ако е май, тогава ще има ли Средна и ако да - кога... Просто ми се гледа рали и кажете......
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот Иван Шопов » Вто Мар 18, 2014 11:45

Краси,
Няма кой да ти отговори на 100% на този въпрос.
В момента пари няма за провеждането му и се търсят усилено.
От друга страна дори и да се намерят, при тези сътресения в администрацията е много вероятно да е на нивото на Планинско "Пещера-2013", което определено бе много ниско.
Към днешна дата вероятността да се "отложи" е повече от 50%, но това не е факт и се надявам, че няма да се случи.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот nikkeibg » Вто Мар 18, 2014 12:37

Аз пък мисля, че на 100% се отлага Рали Пещера с първата си дата през Април. Остава да се надяваме за Май месец ..., но там процента да се състой е доста под 50%.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Мар 18, 2014 13:50

Аз пък си мисля че хаоса продължава.Кому е нужно по спешност да се вкарва това рали без да има финансово обезпечаване.Още повече че рали Стари столици най вероятно ще се проведе,макар и по късно.Защо по-малко от месец до определената дата всичко е пълна мъгла около това състезание.Ако нивото на организация ще е на нивото на планинко Пещера 2013 просто кипи безмислен труд.Никой ли не се научи от грешките ,най- вече от ИРЦ Сливен че първо се намират пари а после се прави състезание.Вечно ли трябва да откриваме топлата вода.
Нямам представа какви са конфликтите в БФАС които накараха Гвоздейков да се оттегли,но мисля,че е крайно време да се смени рали комисията ли поне някои хора които със старото си мислене дърпат рали спорта назад.Бих посочил и имена но ще изляза от правилата на форума и Иван ще ме банне. :D :D
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Пещера 12-13 Април 2014

Мнениеот Иван Шопов » Вто Мар 18, 2014 15:10

А,не. Иван ще те банне само ако цитираш слухове.
За фактите и имената ще те поощря.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта

cron