Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Ferjancz » Пон Апр 28, 2014 12:33

Само похвали мога да изкажа за организацията. Имаше малки недоразумения със супер специалния в града, но това може да се случи и на "най-доброто френско семейство" :mrgreen: . Без излишни забавяния между етапите, сбито, стегнато. Ако стартовия списък беше от пълния брой коли - 60 - който ораганизаторите бях поставили като максимум, нямаше да има никакви дупки между минаванията. За четири минавания, гледах на четири различни места - на Т-образното, после на завоя под него, после на по-долния и по-долния и така. Никакви разправии с полицаи или маршали, разбира се, каквото ни кажеха го правихме и всичко протече гладко и по "етикет".
На супер специалния етап, там където гледах, обратниия преди финала, маршалите и стюардите помолиха няколко пъти публиката да не стои на пътя, но те не искаха да ги послушат и когато Стайков изпусна завоя и се залетя срещу тях се пръснаха като пилци. След това се наместиха по полянките, но трябваше ли да става така за да разберат?! Късмет беше, че колата на Пламен спря пред тях.
Иначе много силно каране от всички. Игнат, Сурилв и Стайков, страхотни както винаги. Жалко за Игнат, счупи се точно пред нас на последния етап. Според мен имаше реален шанс да вземе етапа, но в този спорт е така.
Фиестата на Крум някак нестабилна изглеждаше при спиранията, не знам на какво се дължи, но поне така изглеждаше отстрани.
Фабията - бях с ей такава усмивка :mrgreen: когато минаваше, страхотна кола. Поздравления за Йордан Атанасов, при 30 км тестове, четвърто място си ок.
Тошко Славов и Панчугов - точни и много, много бързи - запазена марка за тях. Имаше заигравка между двамата.
Много хубаво впечатление ми направи екипажът Красен Василев / Кирил Ранчев с Клио 1 . Скорост, траектории, а и мястото му в генералното, мисля е показателно. Пожелавам му успех за напред.
Ладите предизвикваха положителни емоции у всички, когато минаваха, жалко че не всичките успяха да завършат.
Много хубаво изкарахме с приятелите, емоцията беше на ниво. Дано и другите състезания, да са с толкова много заявки, за да се получи и при тях празник :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот trouble » Пон Апр 28, 2014 13:22

Състезанието започна страхотно, протече страхотно и завърши страхотно. На дъжд си беше яко. Поздравления от всички сливенски фенове. Междудругото това исках и да кажа. Съсъезанието този път докара не само 4 сливенски екипажа, а и цялата фенска сливенска гилдия във Варна. Същото се получи и със почитателите от другите градове. Някой от тях дойдоха от софия, за което им свалям шапка. Наистина на това рали си бях у дома и очаквам и на останалите да бъде така. Поздрави.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот rokoko2 » Пон Апр 28, 2014 15:46

наистина беше страхотен празник.Бях на Т-образното,гледах 4те минавания,финала го пропуснах :roll: .Ако мога да си позволя една забележка към организаторите,тя не е само моя ,и други около мен,които нямахме възможност да следим он-лайн резултатите от етапите-имаше монтирана уредба до трибуната,можеше да се предоставя инфо какво става по етапа -това,което не виждаме,времената на пилотите,да знаем кой е най-бърз и т.н.Мисля,че съм прав.А колкото до организаторите-оценям труда им и им благодаря за положените усилия.Надявам се след първото издание на "рали-спринт Варна" да има още много издания и с годините да бъдем свидетели на още по-голям интерес към състезанието от състезатели и зрители.Някой спомена да се върне рали"Албена".Твърдо съм "за".Нищо лично към столичани,но ралито трябваше да остане край морето,а не да ни го отнемат, и да е май месец-сами виждате какво е времето и как подлага на изпитания пилоти и механици.И ако го върнат-ще бъде възродено,сигурен съм
Изображение
Аватар
rokoko2
 
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 22:18
Местоположение: kavarna
Име: nikolai petrov todorov

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот cutflash » Пон Апр 28, 2014 17:36

Ралито беше супер ! Жалко само че мина много , много бързо :) беше голям празник за всички фенове и аз лично не съжалих грам за безсънната нощ и 1000 километра преход :) Браво на организаторите и състезателите ! Супер специалния можеше да има по-добре организация , но така е като на такива етапи има куцо, кьораво и сакато и най-вече "типичната" българщина дето всичко ми е бащиния :) Това обаче не е проблема на организацията , ралито и т.н. , а на манталитета - все пак не може до всеки да има полицай и маршал :) И още един път браво на огранизаторите и състезателите за празника, който зарадва всички рали фенове :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Xsa » Пон Апр 28, 2014 22:19

Много съм доволен от състезанието имаше атракция на всякъде, може би до някъде помогна и променливото време. Битката беше на макс в почти всеки клас. Организаторите се справиха блестящо, като за първо състезание. Сайта на ралито бе на доста високо ниво.

Критика:
Имам няколко забележки от към организацията (ако разбира се първата бих я нарекъл критика). На ССЕ 5 се забавиха нещата понеже явно не очакваха така да се настани публиката и се налагаше на ново да обезопасяват някой места по трасето. Не ми хареса в началото на откриването и конкретно за момента на разполагането на автомобилите че, не беше направен периметър за да се избегне изливането на публиката. Направо буквално от хора не можеше да се видят нито коли нито състезатели.

Относно публиката, имаше доста хора които не им дремеше че, са на опасни места и като по чудо, нямаше сериозни инциденти. Някой маршали просто бяха безсилни срещу тълпата.

Но като цяло си тръгнах от състезанието с големи емоции и с надеждата, че догодина ще има привилегията да присъствам отново на това митично трасе. :) Очаквайте изключително интересният репортаж от нашият сайт, доста екипажи бяха така любезни да ни предоставят онборди. За което сме изключително благодарни! :)

Ето и наше видео от откриването с интересно "масово" интервю. Едно голямо браво към водещият! :)

https://www.youtube.com/watch?v=LBe_MYhc78c
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Ferjancz » Пон Апр 28, 2014 23:07

Няма да съм първият, нито последният, но супер много се дразня като видя "автомобилни фенове", тръгвайки си от отсечката и да оставят след себе си брутална свинщина. Уважаеми "фенове" , никой не ви е длъжен да ви рине лайната, слагайте си боклуците в торбичка и на път за вкъщи, просто ги пуснете в първия контейнер.
Направих и снимки, амааа ....не мисля, че е нужно да ги качвам...
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Гетов » Вто Апр 29, 2014 01:04

Нужно е Павлине, пусни ги, да се видят, па дано се засрамят за напред
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот damnit » Вто Апр 29, 2014 02:00

С две думи: хубаво рали!
Организацията добре, последния етап на магия...
Много публика. Не усетих настроението и атмосферата... можеби заради лошото време. Дано е било заради лошото време.
Няколко неща ми развалиха празника... Българщината, безхаберието и простотията...
Искам да поздравя г-н Янакиев мл. за това, че не спря да обикаля като луд по завоите да върши работата на маршалите, които бяха там само да чоплят семки, мрънкат и да си бъркат в дупките на тялото... Аман от "маршали", които са станали доброволно такива за двайсете лева надник в почивния ден... Неможе отговорника по сигурноста на етапа да ви събира да ви обяснява кое, как и защо, вие да си бъркате в носовете и после да стоите с ръцете в джобовете и нищо да не правите и като дойдат колите да ги снимате... Иначе се обиждате като ви наречем некомпетентни... Ами некомпетентни сте!
Публиката... Ганьовщина, та чак ти люти на очите! В комбинация на маршалите как се проведе последния етап все още немога да разбера... Добре, че всичко мина без инциденти. Накрая на ралито поздравявате публиката. Благодарите и. За какво? Благодарете на Стайков, че колата му спря на време! Благодарете на Мечков, че не мина през краката на онези "смели" фенове.
Поздравления за всички! Браво на Мартин!


iliandonchev написа:Отиваш навреме, заемаш си място и си гледаш.


Илияне, по-скоро е... Отиваш навреме, културно питаш организатора къде да застанеш, заемаш място и 15 минути преди да тръгнат те карат да се преместиш или пред тебе застават "феновете" и ти гледаш гърбове...
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот rudolf » Вто Апр 29, 2014 03:02

Ferjancz написа:Няма да съм първият, нито последният, но супер много се дразня като видя "автомобилни фенове", тръгвайки си от отсечката и да оставят след себе си брутална свинщина. Уважаеми "фенове" , никой не ви е длъжен да ви рине лайната, слагайте си боклуците в торбичка и на път за вкъщи, просто ги пуснете в първия контейнер.
Направих и снимки, амааа ....не мисля, че е нужно да ги качвам...


мисля че това не са авто фенове, а комерсиалния ефект от градска надпревара, именно заради която трябваше да има съоръжения и надпревари близо до големите градове и столицата. мисля че няма смисъл да се качват свински снимки тук,понеже този тип зрители,нито посещават форума, нито ще отидат на повече от 20 километра за авто състезание.

столицата ,в която са централите на всички потенциални рекламодатели и в която има най много подобни зрители - е без каквото и да е авто състезание и съоржение. съоръжение -няма,но е хубаво че има кои да не спира и да инструктира маршалите...
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот nikkeibg » Вто Апр 29, 2014 08:50

В Неделя разбрах, че не са дошли около 16 маршали, просто не са се появили и много неща са се объркали и е трябвало по спешност да бъдат заменени от други лица, които може би и инструктаж са нямали в предвид краткото време.
За градския етап, публиката си е беше на опасни места, но мисля, че трябваше веднага след затварянето на участъка за автомобили, да се започне с поставяне на лентите и да не се допускат лица пред тях, а на големите завои нямаше никакви ленти ....
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот shumito » Вто Апр 29, 2014 09:06

Наистина стана хубав празник с някои изключения.Организационно не мисля че се справиха на ниво,на 4-ти етап бях на правата преди т-образното,като се натръшкаха на острова маршала който беше при нас се чуди кво да прави.Не им били раздали флагове,онзи долу мята ама на кого и какво.Наложи се на 2-3 автомобила да излизаме на пътя да ги предупредим.Относно отпадъците КОШМАР.Хайде стига критика,беше супер уикенд.Чакаме ви на Узана и после Българията
Аватар
shumito
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 07:37
Местоположение: Габрово
Име: Илиан Шумков

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот nikkeibg » Вто Апр 29, 2014 09:30

Все пак сме на Рали, не сме на Планинско. Флагове не са необходими, освен жълт и то на 1-2 места по трасето.
Трябва и пилотите и най-вече навигаторите да получат инструктаж, че като отпаднат по трасето да излязат и ТОЙ (навигатора) да предупреждава следващия след тях, а не да стоят и да чакат публиката да маха.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот shumito » Вто Апр 29, 2014 09:37

nikkeibg написа:Все пак сме на Рали, не сме на Планинско. Флагове не са необходими, освен жълт и то на 1-2 места по трасето.
Трябва и пилотите и най-вече навигаторите да получат инструктаж, че като отпаднат по трасето да излязат и ТОЙ (навигатора) да предупреждава следващия след тях, а не да стоят и да чакат публиката да маха.

Прав си ама то си е живо планинско
Аватар
shumito
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 07:37
Местоположение: Габрово
Име: Илиан Шумков

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот golf_1 » Вто Апр 29, 2014 12:31

Хора прави сте за много неща, не е приятно да си сред такива аз не им викам фенове даже...Те са чули, че ще има някво събитие и веднага да дойдат да си покажат новите дрешки сред повечко хора, разни измислени елементи за който няма култура, а ганьовщина...Хора който си нямат хал хабер кой кара, класове прочие, те нямат култура едни боклуци да си хвърлят, за какво говорим..Такива хора който много обичат маса,ракия,чалга, и по някое време да са на масата качени, жалко наистина...Аз затова стоях на такива места, където си бяхме почти сами и не ми се налагаше да гледам тези неща, защото това не е от вчера, това е винаги и навсякъде, това ни е културата, телевизия планета за голямо съжаление...За супер специалния, какво да кажа, нагли, гадни и прочие, казват им назад етапа няма да започне, стоят овцете и не мърдат, от дума не разбират, нищо че старта се бави заради тях..Няма смисъл да пускате снимки, те не четат рали форуми, не ги влекат такива работи, просто събитието им беше в града и наминаха да си покажат хората културата...Да не мислите,че някой от тях е ходил дори на 100км от росния си град да посети едно състезание....Незнам и аз вече, хем без фенове и опустели завой из горите е гадно, хем като има много пак гадно, при нас нещата са доста изкривени...Сега като отида в Търново си знам, същата работа ме чака, да видя къде ще се крия по далеч от такива хора, дет ти люпят семи в врата и ти обесняват как с личната си кола на газ,щял да мине по добре....Като гледам онборд кадрите,направо съм възхитен, толкова народ из горите не бях виждал отдавна, дано поне състезателите да са се накефили...Жалко за Мартин, можеби ако не бе заваляло на 4-то минаване, на градския етап щеше да спори с Стайков за 1-вото място,жалко наистина за избора на гуми...Поздравявам всички участници че ни радваха, въпреки хлъзгавото трасе и променливото време, бяхте страхотни.... http://rallyvarna.com/news280414/
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот SAS_Fen » Вто Апр 29, 2014 22:05

Получи се едно страхотно състезание. Може би от 10 години на сам не съм се чувствал така след рали. Много коли, много публика, пилотите се раздаваха до край. За супер специалния колегите преди мен казаха какви са недостатъците. Няма да ги повтарям, важното е безопастността на хората. Ето и малко снимки от мен: https://www.facebook.com/kiril.kruslevs ... 921&type=1
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron