Рали България , 05-07 юли 2013

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Сря Юни 26, 2013 13:25

Няколко снимки на Alexander Saliuk: http://www.rallypulse.com/gallery/index.php?/category/31
Според мен Украйнския пилот е малко по-напред от Лука Бети ....
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Сря Юни 26, 2013 13:32

Че то на ВРЦ-то веднага след колите има няма 10 минути и отвориха етапа, а сега какво ще висим като луди там.
Не ми харесва!
За Неделя, Краси според мен няма да има проблеми да се гледа Бели Искър - Боровец и после на финала на Гуцал. Може би първите 15 мин е добре само на Боровец и после да се пътува. Пътя е около 12-15 минути. Дано само не затворят финала на Гуцал, но дори и да го сторят гората е рядка и се минава през нея. Чудя се на Боровец докъде ще затворят пътя, че май трябва да изляза по-рано от хотела да остава колата някъде навън ...
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот bat_jori » Сря Юни 26, 2013 13:35

ми Бети след България 2012 досега никъде не е карал.истинска изненада ,че уж ще дойде -салюк записа доста километри тази година .
все пак на средна гора заявките бяха 7 .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот omega » Сря Юни 26, 2013 16:01

trouble написа: на Белмекен ще бъдем затворени от 6:53 до 15:00 да речем (те дотогава ще минат втората врътка). 8 часа. Не не, абсурд.

Мисля, че си се объркал - Белмекен го затварят от 8:59. Може спокойно да се види старта на Мухово ( 8:53 до 9:30) и после без бързане да се иде на Белмекен по другия път (55 км - има повече от час и половина време). След това избираш друго място или чакаш втората врътка. Пък и полицаите едва ли ще се престарават, ако в етапа си близо до старта или финала и искаш да излезеш. Сигурно има и други варианти за гледане, аз мисля да отседна на Юндола и да не се разкарвам много.Белмекен тази година ще започне от х.Христо Смирненски - там не съм гледал, а има удобни места. Приятно на всички! :)
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот trouble » Сря Юни 26, 2013 16:11

Да така е часовете са други ама времетраенето е едно и също :). Има наистина различни варианти, аз ще избера този с най-малко разходи за нас :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот siky » Сря Юни 26, 2013 21:43

omega написа: ... Пък и полицаите едва ли ще се престарават...

Като ги намериш тези полицаи се снимай с тях :lol:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот ivozet » Чет Юни 27, 2013 10:01

Митко нали се раздели с Виваком, а гледам пак е с тях 1 1 VIVACOM ILIEV
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Чет Юни 27, 2013 11:25

Те са писали заявките по инерция затова.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот beta_racing » Чет Юни 27, 2013 12:02

ivozet написа:Митко нали се раздели с Виваком, а гледам пак е с тях 1 1 VIVACOM ILIEV
nikkeibg написа:Те са писали заявките по инерция затова.
Отборът, който бяха посочили в заявката си за Рали Хеброс 2013, също бе "Виваком Рали Тийм", така че в заявките за Рали България 2013 със сигурност не е написан "по инерция". По-добре първо се осведомявайте преди да пишете...по инерция :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Чет Юни 27, 2013 15:42

След като вече, нямат нищо общо с Виваком, защо продължават да се пишат така? Безплатна реклама на бившия спонсор ...
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот beta_racing » Чет Юни 27, 2013 15:53

nikkeibg написа:След като вече, нямат нищо общо с Виваком, защо продължават да се пишат така? Безплатна реклама на бившия спонсор ...
По-добре попитай тях. Със сигурност има за какво, щом вече за второ поредно рали пускат заявка от този отбор.
От друга страна не смятам да продължавам безсмислени дискусии - посочих само факти (и мога да ги докажа), за да може по някакъв начин да си отговорите на въпроса "защо, след като...?", докато в случая вие (продължавате да) пишете подигравателни, неоснователни и напълно субективни мнения без да сте наясно...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Чет Юни 27, 2013 16:07

След като старата им страница: http://vivacomrallyteam.bg/ е свалена, на новата: http://www.sda.bg информацията е противоречива и се открива само: АМСК “БОИЛА АВТОМОТОР СПОРТ”.
Това са фактите. И не е нито подигравателни нито субективно, а просто уточняване на фактите.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот topsonik » Чет Юни 27, 2013 16:30

Добре темата е за Рали България защо се води тази безмислена дискусия не мога да разбера ! Има къде къде по смислени неща който да се коментират.
А пък в крайна сметка радостно е че Митко ще се състезава не мисля че изобщо е важно за кой отбор ще го прави.
"Даваме газ, подобряваме времената, но все пак турбината си казва думата" Димитър Илиев
Аватар
topsonik
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 08:24
Местоположение: Шумен /София
Име: Костадин Костов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пет Юни 28, 2013 11:17

В понееделник очаквайте и друга важна информация за зрителите.
Ще я публикувам аз от името на колеги, които ме помолиха за това.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 01, 2013 10:46

По молба на Тодор Христов и от негово име публикувам ВАЖНА информация за всички пилоти и зрители:

"Уважаеми колеги,

В това издание на „Рали България” ще използваме система за проследяване или така наречния Live Tracking.Конкретната система се разработва от няколко години от мен и водещата фирма в този сегмент е България- GPS Control .

За асистентските екипи и щабовете на състезателите ще бъдат осигурени монитори в сервизния парк и щаба на състезанието !

Тази система в различните й вариации (сателит +GPRS или само сателит в пустините) е широко разпространена и задължителна за сериозните офроуд състезания. Тя дава възможност за локализиране на състезателите при бедствие или авария, дава временно класиране и е изключително атрактивна за феновете и щабовете на състезателите. Поради спецификата на офроуд състезанията (етапи над 250 км. и приоритет на навигацията) при проследяването им се излъчва със забавяне от 30 минути, за да няма „помощ от публиката” J

В рали състезанията е различно и сигнала ще бъде без забавяне, като съм нанесъл по етапите виртуални контролни точки, които ще дават междинен резултат и временно класиране. Искам да Ви подчертая, че класиранията и наказанията, които ще виждате са НЕОФИЦИАЛНИ и ПРЕДВАРИТЕЛНИ !

Те не са база за класиране, защото фотоклетките са изключително прецизни и класирането се справи според техните показания !

За да Ви бъде по-удобно, аз съм направил няколко картинки, които да Ви улеснят при наблюдаването (вижте прикачените файлове).

Адреса за сайта е следния - http://4x4.gpscontrol.bg/fixy_4x4/ и стъпките са следните:

· Стъпка 1 – кликнете върху автомобилчето в ляво на екрана.

· Стъка 2 – От падащото меню изберете етап, който искате да гледате. Важно е да знаете, че ако даден състезател не е завършил предишния етап, системата няма да го стартира за следващия. За етап Белмекен, след CP 2 ще има закъснение на сигнала и резултатите и състезателите ще се появят до 5-7 минути по-късно.

· Стъпка 3 – Маркирате кръгчето пред имената на състезателите, които искате да следите. Може да маркирате всички едновременно.

· Стъпка - Маркирате реда на конкретния състезател и ще виждате на всеки 10-15 секунди неговото движение и скорост.

· Когато състезателя финишира след името му излиза времето и буквичката F. Това означава, че вее можете да го следите на следващия етап.


Важно е да знаете, че системата се актуализира автоматично и не е необходимо да я рефрешвате!



Пожелаваме Ви приятно гледане и успех на Вашите фаворити !



От екипа на „4х4 Адвенчър” и „GPS Control” J"
Прикачени файлове
Step4.jpg
Стъпка 4
Step3.jpg
Стъпка 3
Step-1-2.jpg
Стъпки 1 и 2
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта

cron