Рали България , 05-07 юли 2013

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот sastezatelia » Вто Юли 09, 2013 21:04

Специално за ГЛУХАРИТЕ умишлено не казвам хората с увреден слух, защото те имат заболяване, а ГЛУХАРИТЕ чуват избирателно, искам да наблегна да се вслушат в думите, които казва Янаки на пресконференцията в Събота, защото съм сигурен, че всички сте я гледали и слушали, ама не сте чували и тогава да ми коментирате за кого е отменена отсечката и т.н. Още една молба имам, да направите сравнение на разликите при първото минаване на Мухово и при второто и да се замислите малко какво се случва. Само едно ще ви кажа автомобилния спорт е логичен спорт, а какво излиза накрая, че този който спазва правилните е виновен, надявам се само Митко да се навие да си пусне онборда от отсечката и тогава да ви питам какво ще говорите специалистите. А наистина и на мен ми е много интересно какво стана с гумите и накрая срещу кого бяха контестациите ???
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот rudolf » Вто Юли 09, 2013 22:24

онборди предполагам няма да има,защото може салюк да види траекторийте:)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Вто Юли 09, 2013 22:36

Аз за сега един онборд не съм видял от ралито освен на Бети на СС Самоков. Ако някой знае друг да пуска линк.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот sastezatelia » Вто Юли 09, 2013 23:33

Точно заради отговори като по-горния няма да и да видите ;)
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот drift » Вто Юли 09, 2013 23:48

Еdit:
Последна промяна drift на Сря Юли 10, 2013 00:30, променена общо 2 пъти
drift
 
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:53
Местоположение: Сливен
Име: Милен Негров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот trouble » Вто Юли 09, 2013 23:54

И да покаже и да не покаже онборди, със сигурност не можете като тях. Единствено ви интересува само, че Салюк е победил Митко и едва ли не се чувствате удовлетворени от това. То не едва, ами наистина е така. Злобата ви личи отдалече и за вас е триумф, че украинеца (не казахстанеца) ни победи. Натрихте носа на отбора на Илиев. Предполагам, че искате да кажете, че не може да кара. Като на рали Финландия 2002 или Корсика 2002 нали. Крум Дончев също е много добър пилот, но защо тръгна с контестациите. За Игнат, Крум и Митко и двамата чужденци Белмекен беше наистина просто една мокра отсечка. Просто екипаж с номер 1 си спазва жълтите флагове. Нима не видяхте, че на обратния завой след стената, че се развяват флаговете, ама не сте били там, а вкъщи. Ама и да не е намалил. Какво като е загубил ралито. Това рали беше така, друго е друго, важното е накрая какъв е резултата. Да не би като Царя да се тръби Аз съм най-добрия аз съм най-големия. За мен всички пилоти са добри. Днес печели един, утре друг. Едни имат възможност за Супер, други за Саксо.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот cutflash » Сря Юли 10, 2013 06:34

Проблема не е в злобата или в загубеното рали. Проблема е в това че решението беше супер тъпо и начина, по който беше взето остави вратички за какви ли не спекулации и сценарии. Аз лично не мога да си обясня няколко неща: не се сещам за етап отменен заради безопасност по време на самия етап. може би има , но са твърде малко случаите. Обикновено се отменят преди да стартират екипажите - е това беше супер тъпо да оставят някой да стартира и после да решат да спират отсечката. Взе да вали още при преминаването на Паунов - това са 15 мин. преди Илиев ? После от средата на отсечката имало флагове - от коя среда от къде ? защото ако първия беше след стената , то няма вече смисъл от него - според мен гадната част от етапа с локвите е покрай язовира и под стената и от там нагоре и спускането пътя е по-добре. После какво става ако някой се беше ударил в първата част на етапа където няма флагове ? ралито за него свършва и това е , какво значение има че е имало флагове след средата както каза Михайлов ? Пак тъпо за мен решение. Освен това колко поста има по трасето , не беше ли ясно че вали та да ги спрат преди началото ? И какво стана в крайна сметка една "меча услуга" за нашите пилоти - защото може да се спекулира дали това е в полза на Димитър , защото в последствие се оказа че е по-добре за Крум ?! е да сценарии хиляди при тези обстоятелства и така взетото решение. Факта е че пак имаше скандали , пак нещо не беше наред в ралито......за мен това решение си остава супер тъпо - или преди началото или не ги спирайте ? Аз се сещам за отменени по този начин етапи само при инцидент ! каква е гаранцията че такъв нямаше да има в началото където дъжда беше силен и условията по тежки ? и какво стана след Исаев времето се пооправи , точно когато го спряха ? е заради това ще има още половин година да се разнася този случай и това решение , защото всеки си го тълкува какво си иска и организацията даде основата за това.....
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот rafa90 » Сря Юли 10, 2013 16:18

Стига де .... ролята на всички минаващи по трасето преди първия състезателен автомобил не е ли ЗА СИГУРНОСТ ?! Точно се цепи секундата, когато е почнало да вали, за да се вземе решението ли? Коли на организатори, форлойфери ( НУЛИ ) за какъв ..Й минават по трасето? Както колегата по - горе каза - ИНЦИДЕНТ ДОБРЕ. Ако не се лъжа на Сливен 2012 имаше инцидент, беше спряно за момент състезанието, обсъждаха се варианти за даване на служебни време и т.н , НО ВЪПРЕКИ ТОВА ОТСЕЧКАТА СЕ КАРА. Ето дори и в тоя случай, при наличието на ПРОИЗШЕСТВИЕ, не беше отменена. ОТМЕНЕН ЕТАП И КРАЙ НА РАЛИ?!?! ДА - РАЛИ СЛИВЕН - ТРАГИЧНИЯТ ИНЦИДЕНТ НА АЛЕКСАНДРОВ ( ЛЕКА МУ ПРЪСТ ) , ДА НЕ ДАВА ГОСПОД ПОВЕЧЕ ТАКИВА СЛУЧКИ ....
Утрото е по - мъдро от вечерта !
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Сря Юли 10, 2013 21:58

Ето и обзорно видео от Рали България:
http://www.youtube.com/watch?v=zZmpjxKePCs&feature=youtu.be
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот Л. Мечков » Сря Юли 10, 2013 23:30

nikkeibg написа:Ето и обзорно видео от Рали България:
http://www.youtube.com/watch?v=zZmpjxKePCs&feature=youtu.be

Много добро! Благодаря!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот some » Чет Юли 11, 2013 18:45

Много бих искал да видя драфт'а на наблюдателя...
some
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 10:04
Име: Yan Kalev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот kornholio » Пет Юли 12, 2013 18:52

Ето хубаво видео от Рали България.. от чужденец

http://www.youtube.com/watch?v=nU6GNRVJqgg

http://www.youtube.com/watch?v=VsQXyPk0 ... TC&index=9
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот golf_1 » Нед Юли 14, 2013 17:20

Преди малко гледах Митко Илиев по едно предаване, показаха ясно на онборда как Янаки му каза да намаля,и той си свали темпото, такаче спекулациите мисля, че трябва да приключат....А онези който не са се подчинили и имат страхотно време на жълти флагове, не ги изкарвайте големи шампиони, при положение че другите екипажи се подчиниха на правилата...Затова и не писах по случая,но сега се видя ясно, даже доста хора можеби дължат едно леко извинение към Илиев...Само малко ме хвана яд, че Митко спомена за Гьошев,че няма да кара и нямало голяма конкуренция, апък малко забрави за едно Митсубиши от миналата година... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот sastezatelia » Нед Юли 14, 2013 19:12

Извинение към Илиев ???? По - скоро да завали сняг в България през Август :D :D :D :D :D
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот golf_1 » Нед Юли 14, 2013 21:03

sastezatelia написа:Извинение към Илиев ????

Ами много хора казаха, че едвали не Митко е спрял етапа, а днес видях истината по телевизията, човека си подкара шкодилака бавничко, след като Янаки му каза да намаля, след още няколко завоя ясно се чу, как му каза отменят етапа,защото човека знае правилника..Тоест те не бяха финиширали даже,а Янаки му каза отменят етапа...Защото едвали не излезе, че след слабото време,тогава са решили да спрат етапа...Затова 5 страници го пюха,и затова казах,че като видях нещата с истинската гледна точка,може някой да се извини...Виж и аз не съм от най големите фенове на Митака, но трябва да има обективност...И както Украинеца каза,че Игнат е победител в тоя етап,така искам да видя онборд, дали той се подчинява на жълтите флагове,защото не е уместно единия да спре,другия да кара на макс,и след това подчинилия се да бъде обявен,че той е спрял етапа,и не е уместно Игнат и Украинеца да се цупят,при положение че са го карали целия на макс.Даже знайш,че за неспазване на съдииски решения,какво става,но няма смисъл да подклаждам нови скандали..Дано си ме разбрал, и дано си реалист, дори да не си му фен,както и аз.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта