Рали България , 05-07 юли 2013

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот fan73 » Нед Юли 07, 2013 20:07

За да се реши спора за това кой как е карал в SS7 нека екипажите качат онборди за да се види кой е намалил заради жълтите флагове и кой не защото имам съмнение че всички са карали на макс и после оправдания :D
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот SAS_Fen » Нед Юли 07, 2013 20:08

На този клип ясно се чува не добре работещата кола на Димитър Илиев : https://www.facebook.com/photo.php?v=205603429563767 .
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот dr.hous » Нед Юли 07, 2013 23:03

fan73 написа:За да се реши спора за това кой как е карал в SS7 нека екипажите качат онборди за да се види кой е намалил заради жълтите флагове и кой не защото имам съмнение че всички са карали на макс и после оправдания :D

Много ясно,че са само оправдания :!: Той Митко такива неща като дъжд,сняг и макадам не е виждал :mrgreen: Аве колеги,вие не сте наред.За какво пишете само тъпотия след тъпотия :!: Вие за какво ходите по-състезания или ги следите по компа си?Искате да гледате састезания и да подкрепяте нашите колеги,или търсите повод за поредната интрига,спор или да оплувате някой?После що има толкова малко пилоти и екипажи по-състезанията!И тези който ги гледате са ви много :mrgreen: ... редактирано ... Имате ли представа,колко титли,медали и завоевания има този човек!Едва ли!Уважавам всички пилоти,които са дръзнали в тези тежки времена да застанат на старта.Уважавам таланта на всеки един Български пилот,който е показал на какво е способен!Нямам пристрастия към никой,било то Игнат,Митко,Боби,Гьошев и който друг се сетите защото са ми приятели всички.Сигурен съм че ако не беше Митко на топа,то щеше да е някой друг!Що ли?Защото манталитета ни е такъв.Какви оправдания търсите от Българските пилоти,че не са спечелили?Защо трябва да ви се оправдават?Когато печелеха,що па са спечелили?Кой им бил помогнал,и кой ги бил подпрял?Кой ли?Господ,мама,тати спонсорите,фед, който и да е но не и вие драскачите.Така ли се милее за автомобилният спорт в България?Мога да ви кажа за Митко,че е без основен спонсор и беше решил да спре да кара!В момента си вади пари от джоба да ви радва, а вие го плуете като някой хамалин.Голямо огорчение видях в очите му,на интервюто след финала.Срам и резил,ма като спре и той да кара,пак ще си намерите друга изкупителна жертва,че да си чешете езиците :twisted:
П.С. Отправям апел към всички колеги,които са заставали,застават или ще застанат някога на старт!Не слушайте коментарите на злобарите и се абстахираите от тях!Тези които ги дават не знаят какви лишения правим,как пренебрегваме дори семействата,децата,съня си,за да застанем на старта!!!!!!!!!!!!!Защо го правим?Правим го заради страста адреналина и хората,който ОБИЧАТ ДА НИ ГЛЕДАТ.Много са ми антипатични коментари от рода на "тоя не върви","оня е фалшив","този нема гащи" и т.н.Хора разберете,че всеки си има бюджет и цели и не на всеки е отредено да е първи и шампион!Поклон и респект пред всички колеги от първият да последният в класирането......................
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот rally86 » Пон Юли 08, 2013 00:11

При нас минаването на сс7 си беше с максимума за условията на трасето,това си е мое лично мнение.Бях на последния десен обратен преди финала.Нямам нищо против Митко и уважавам и малкото пилоти които събират сили да стартират на рали.Но има и друга страна на нещата.Преди се мрънкаше защо не пуснат хиксовете,никъде няма такса участие и такива оправдания за малкото коли във стартовия списък.За това състезание са разрешени хиксовете,давани са по 500лв на екипаж,за българските екипажи няма такса участие и спането им е без пари.Това са е една хилядарка минимум което не е никак малко особенно за малките класове и ниско бюджетните отбори.И къде са всички-пак няма състезатели.Колегата по горе споменава на какви лишения се подлагат състезателите да карат,а ние феновете не се ли лишаваме?Не пропатуваме ли страната за 10-20 коли.И ако ни няма нас за кого ще карате?Ще му е криво на Митко разбира се.Гузен не гонен бяга.Изглеждаше твърде нагласено всичко.Ако излезе някои да направи едно изявление и да ме опровергае че не е било така,веднага бих се извинил за думите си.
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот damon » Пон Юли 08, 2013 00:55

dr.hous написа:Поклон и респект пред всички колеги от първият да последният в класирането......................


Все пак уважението към зрителите е не по-малко важно от уважението към "колегите". А уважението на феновете се печели тежко и се губи бързо, особено когато се отнасяш пренебрежително с тях.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот dr.hous » Пон Юли 08, 2013 01:28

rally86 написа:При нас минаването на сс7 си беше с максимума за условията на трасето,това си е мое лично мнение.Бях на последния десен обратен преди финала.Нямам нищо против Митко и уважавам и малкото пилоти които събират сили да стартират на рали.Но има и друга страна на нещата.Преди се мрънкаше защо не пуснат хиксовете,никъде няма такса участие и такива оправдания за малкото коли във стартовия списък.За това състезание са разрешени хиксовете,давани са по 500лв на екипаж,за българските екипажи няма такса участие и спането им е без пари.Това са е една хилядарка минимум което не е никак малко особенно за малките класове и ниско бюджетните отбори.И къде са всички-пак няма състезатели.Колегата по горе споменава на какви лишения се подлагат състезателите да карат,а ние феновете не се ли лишаваме?Не пропатуваме ли страната за 10-20 коли.И ако ни няма нас за кого ще карате?Ще му е криво на Митко разбира се.Гузен не гонен бяга.Изглеждаше твърде нагласено всичко.Ако излезе някои да направи едно изявление и да ме опровергае че не е било така,веднага бих се извинил за думите си.

Добре колега нагласено е!Разби и разнищи всичко скрито покрито в БФАС!Конспирацията е разкрита и от сега нататък само напред и нагоре.Аре сега искате обеснение от отговорните лица от ФЕД,като записи,стнции,разпечатки от мобилни тел и квот ви трябва.Махнете ги бре!На 20сек преди финала на отсечката Митко звъннал на тати и му казал"върни времето назад,ще губя отсечката от всички понеже вали"!!!!!!Владо върнал времето,казал на Камен Михайлов да информира маршалите да развеят жълти флагове и всичко завършило с хепиенд.Смеххххххххх :lol:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот GT 51 » Пон Юли 08, 2013 01:43

Всичко е бизнес.....и пак бизнес.....Безплатен обяд няма , това е !
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот dr.hous » Пон Юли 08, 2013 01:45

damon написа:
dr.hous написа:Поклон и респект пред всички колеги от първият да последният в класирането......................


Все пак уважението към зрителите е не по-малко важно от уважението към "колегите". А уважението на феновете се печели тежко и се губи бързо, особено когато се отнасяш пренебрежително с тях.

Нищо лошо към истинските феновете.Та те са гръбнака на всички спортове.Кой точно се е отнесъл пренебрежително към тях?Аз ли?Митко ли?Кой точно?Всеки си носи сам кръста,но да ти кажа,че всеки един истински фен е с комирите си и в добро и лошо.Тези думи са насочени към тези който хал-хабер си нямат за какво става на въпрос а само търсят поводи за сплетни и спорове!Дали служебни времена на отсечка и света и ралито свършили!Веднага трябва да има нещо скрито и покрито!Незнам даже защо си правя труда да пиша?!Митко е мъжкар и ако има за какво да се извинява би се извинил!Извинение и обеснение трябва да се търси от длъжносни лица а не от пилоти!Лека вечер на всички фенове,съфорумци и колеги.Извинявам се ако съм обидил и засегнал някой,но за мен така стоят нещата.
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот some » Пон Юли 08, 2013 07:47

Най-важното е, че Началника не се отказва и иска да смени курса :oops:
some
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 10:04
Име: Yan Kalev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 08, 2013 09:46

Той Началника все сменя курса, но платната ги надува друг вятър.:)

Намирам за безпредметна и некоректна дискусията кой и дали е подпиран. Трудно доказуемо е, а от фантазии няма смисъл. Това не означава, че ОДОБРЯВАМ отменянето на отсечката.

Чудя се друго... По цял свят като има проблем, има и отговорни лица, а у нас търсим причината къде ли не, само и само да не потърсим отговорност от преките причинители.

Вчера Ради в интервю каза "Поемам друга посока, явно трябва младите хора да влязат в управлението на спорта!". Не разбирам - тук иска да каже, че на Камен му е време за пенсия или просто си приказва?

Питам, защото преди година обеща, че ще има курсове за маршали, стегната организация, смяна на пожизнено награждаваните с наряди "отговорни лица" с млади хора и т.н., а сега слушам пак същото, маршалите се набират чрез обява, все едно се търсят редосеялки, а пряка отговорност не се поема от никого и за нищо.

Знам, че същите хора, които се споменават толкова на дълго и на широко четат този форум. Нищо не искам от тях освен да се замислят. Такъв спорт ли заварихте, такъв спорт ли помните през годините? Това ли са Ви разбиранията за "правилна посока"?

Колко хора вече са по отсечките и колко са пред компютрите? За тези, на които им писна тотално и не са на нито едно от двете места изобщо не искам да говоря. Жалка картинка, но и прекалено дебелокожи "отговорни хора".

Приказвайте си колкото искате, но преките причинители на трагедията, наречена "автомобилен спорт" нито ги интересува, нито ги гризе съвестта за днешното му състояние. Най-много да ударят още 2-3 теманета "на килимчето" и всичко по старому.

Аз лично не отидох на Рали "България", няма и да отида! Направих го по няколко причини и искам да подчертая, че няма нищо общо с уважение или липса на такова към колегите ми. А причините бяха:

- Ненавиждам подигравките с нечий труд, нерви или енергия, само защото другият "има власт";
- Не понасям едни и същи мазни физиономии на хора, които се борят за 20лв командировъчни и легло в хотела, барем избягат от ежедневието. Същите те отговарят за сигурността, безопасността и общия ред на състезанието!;
- Не понасям и това, че "колегиалността" отдавна е бишве понятие. Сега е на ред победата "на всяка цена";
- Не приемам и мисълта, която ми човърка мозъка виждайки как безхаберно се харчат пари за да се случи нещо от средна ръка, само защото покрай тези пари връзваме бюджета;
- Не ми се гледа и състезание, в което сериозната битка е по двойки и те не са повече от 3бр.;
- Не искам да съм част от агонията, която се изживява от всички през последните години.

Това са си мои мисли и сигурно някой ще попита " Хубаво де, а защо пишеш тогава?". Пиша, защото все още ми пука за малкото истински спорт, който е оцелял през всичките тези години на безхаберие, самоуправство и безцелно лутане. Все още!

Сещам се отново за "водещия пилот", който твърдеше, че публика си има и всичко си е ок. Още ли мислиш така хммм колега? Това ли е спорта, феновете, атмосферата и емоцията, които помниш и обичаш? Знам, че няма да ми отговориш, защото не си по явните дискусии и "право куме, та в очи"... Риторично си питам...

Относно Митко - настоявам да спрте да го клеветите. Ако някой има ясни доказателства за каквото и да било - нека ги покаже. АКо не - "фантазиите на Баранкин" съм ги чел като малък. Тоя щял да бие, оня щял да върне газта, третия бил с два леви крака... Пфу!

И накратко за състезанието... Яд ме е, че Игнат не беше в призовата тройка - заслужава го с всеки изминат километър в това рали. Съжалявам, че на пресконференцията нямаше "отговорни хора", които да отговорят на поставените от Игнат и Салюк въпроси.

Митко смятам, че загуби загуби битката, но спечели войната.

Слаба посещаемост, малко участници, същият брой "вещи и отговорни хорица" и както винаги скандали и разправии. С това ще запомня тазгодишното издание... Както всяка година...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот rafa90 » Пон Юли 08, 2013 11:32

Иван Шопов написа:Той Началника все сменя курса, но платната ги надува друг вятър.:)

Намирам за безпредметна и некоректна дискусията кой и дали е подпиран. Трудно доказуемо е, а от фантазии няма смисъл. Това не означава, че ОДОБРЯВАМ отменянето на отсечката.

Чудя се друго... По цял свят като има проблем, има и отговорни лица, а у нас търсим причината къде ли не, само и само да не потърсим отговорност от преките причинители.

Вчера Ради в интервю каза "Поемам друга посока, явно трябва младите хора да влязат в управлението на спорта!". Не разбирам - тук иска да каже, че на Камен му е време за пенсия или просто си приказва?

Питам, защото преди година обеща, че ще има курсове за маршали, стегната организация, смяна на пожизнено награждаваните с наряди "отговорни лица" с млади хора и т.н., а сега слушам пак същото, маршалите се набират чрез обява, все едно се търсят редосеялки, а пряка отговорност не се поема от никого и за нищо.

Знам, че същите хора, които се споменават толкова на дълго и на широко четат този форум. Нищо не искам от тях освен да се замислят. Такъв спорт ли заварихте, такъв спорт ли помните през годините? Това ли са Ви разбиранията за "правилна посока"?

Колко хора вече са по отсечките и колко са пред компютрите? За тези, на които им писна тотално и не са на нито едно от двете места изобщо не искам да говоря. Жалка картинка, но и прекалено дебелокожи "отговорни хора".

Приказвайте си колкото искате, но преките причинители на трагедията, наречена "автомобилен спорт" нито ги интересува, нито ги гризе съвестта за днешното му състояние. Най-много да ударят още 2-3 теманета "на килимчето" и всичко по старому.

Аз лично не отидох на Рали "България", няма и да отида! Направих го по няколко причини и искам да подчертая, че няма нищо общо с уважение или липса на такова към колегите ми. А причините бяха:

- Ненавиждам подигравките с нечий труд, нерви или енергия, само защото другият "има власт";
- Не понасям едни и същи мазни физиономии на хора, които се борят за 20лв командировъчни и легло в хотела, барем избягат от ежедневието. Същите те отговарят за сигурността, безопасността и общия ред на състезанието!;
- Не понасям и това, че "колегиалността" отдавна е бишве понятие. Сега е на ред победата "на всяка цена";
- Не приемам и мисълта, която ми човърка мозъка виждайки как безхаберно се харчат пари за да се случи нещо от средна ръка, само защото покрай тези пари връзваме бюджета;
- Не ми се гледа и състезание, в което сериозната битка е по двойки и те не са повече от 3бр.;
- Не искам да съм част от агонията, която се изживява от всички през последните години.

Това са си мои мисли и сигурно някой ще попита " Хубаво де, а защо пишеш тогава?". Пиша, защото все още ми пука за малкото истински спорт, който е оцелял през всичките тези години на безхаберие, самоуправство и безцелно лутане. Все още!

Сещам се отново за "водещия пилот", който твърдеше, че публика си има и всичко си е ок. Още ли мислиш така хммм колега? Това ли е спорта, феновете, атмосферата и емоцията, които помниш и обичаш? Знам, че няма да ми отговориш, защото не си по явните дискусии и "право куме, та в очи"... Риторично си питам...

Относно Митко - настоявам да спрте да го клеветите. Ако някой има ясни доказателства за каквото и да било - нека ги покаже. АКо не - "фантазиите на Баранкин" съм ги чел като малък. Тоя щял да бие, оня щял да върне газта, третия бил с два леви крака... Пфу!

И накратко за състезанието... Яд ме е, че Игнат не беше в призовата тройка - заслужава го с всеки изминат километър в това рали. Съжалявам, че на пресконференцията нямаше "отговорни хора", които да отговорят на поставените от Игнат и Салюк въпроси.

Митко смятам, че загуби загуби битката, но спечели войната.

Слаба посещаемост, малко участници, същият брой "вещи и отговорни хорица" и както винаги скандали и разправии. С това ще запомня тазгодишното издание... Както всяка година...


+1
Утрото е по - мъдро от вечерта !
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот nikkeibg » Пон Юли 08, 2013 13:49

Ето как се удари Мишо на Мухово 1: http://youtu.be/9ss89h-bOrA
За късмет Мишо продължи в Неделя.
Ето и победителя:
http://www.youtube.com/watch?v=9JAJm-Rfxsg
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот ivozet » Пон Юли 08, 2013 14:40

nikkeibg написа:Ето как се удари Мишо на Мухово 1: http://youtu.be/9ss89h-bOrA
За късмет Мишо продължи в Неделя.
Ето и победителя:
http://www.youtube.com/watch?v=9JAJm-Rfxsg


Мерси! Украйнчето много добро. Направи сефтето и взе победата. :D Успех в борбата за ЕК.
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот bat_jori » Пон Юли 08, 2013 18:47

г-н Шопов не сте били там ,а знаете всичко колко била публиката пък какви са феновете, участниците даже и т.нар . отговорни хора .как следите състезание от компа ,та чак и анализи се правят -хората по отсечките са едни и същи и да намаляват ,но вие ще ме убедите -че и тях ги няма и са ми се привидели познатите муцуни.и аз почвам кат вас от компа да гледам и да анализирам -това е начина .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 08, 2013 19:01

Г-н Ваклин,

Аз не правя статистики, нито имам за цел да водя пободно сметководство.
Ако не сте забелязал си мълчах около 3 страници, четейки мненията на хората - присъствали или не. Направих го, не защото нямам изградено мнение, а защото не исках хора като Вас да твърдят, че "промивам нечии мозъци". След като болшинството изказа мнението си, споделих и своето. Престъпление ли съм извършил?

Не разбрах с кое не сте съгласен след като самият Вие твърдите, че публиката е намаляла. Вероятно ще се съгласите и за еднаквостта на "отговорните хора" през годините. Прочетох мненията Ви от миналата година за същото издание, за същите управници, за почти същите случки. Смятам, че сме казали едно и също.

Ако по някаква причина сега сте на различно мнение, ще се радвам да дадете доводи и факти. В предишния ми пост аз дадох моите и ако намирате нещо невярно, моля оборете го.

Предлагам Ви да изгледате още веднъж пресконференцията на първите 4 от събота и ако сам не откриете напрежението помежду им, различните физиономии и излъчване, казаните и недоизказани неща, обещавам, че ще Ви помогна. Дори и това е достатъчно за да е ясно, че нещо, което в миналото беше празник сега е само конфликт на интереси.

Само ще Ви помоля да ми спестите иронията - аз не се отнасям така с Вас или Вашето мнение. Имам идея кой сте и донякъде защо заемате подобна позиция и въпреки различията ни в някои аспекти се отнасям с нужното като към "непознат" уважение. Ако не споделяте това верую и отношение - извинете ме, този разговор няма да се състои. :)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 54 госта

cron