beta_racing написа:Първо също бих искал да поздравя организаторите на Рали Средна гора за иновативното им мислене и успешните опити за вкарване на нов елемент в ралито всяка година! Мисля, че това е начинът както за вдигане на конкуренцията сред организаторите (и респективно - повишаване качеството на организация), така и за избягване на еднотипността в трасетата, което е добре и за състезателите!
Сега конкретно за новия етап и по-точно за последните две мнения (по темата "Рали Средна гора 2013" над моето)...
kuby написа:"трасето излиза от асфалта , минава по един черен път , при това на изкачване и доволно изровен от водата , към махала , която няма нищо общо със Скумца и с. Каменица"
Трасето си следва асфалта и никъде не се минава по черни пътища, може би си представяш някоя друга отбивка. Махалата си е точно Скумца. Пътят не е отразен дори на топографските карти на България, но съществува - довери ми се.
Прочитайки описанието на етапа от файла с информацията за ралито, разбрах, че става въпрос точно за
ТОЗИ маршрут, който мисля, че е с точност 95-98% от това, което ще бъде истинският етап, тъй като съвпада с описанието, което е дадено в информационния файл, като в същото време километрите на етапа, както и тези на прехода до следващия етап, също съвпадат (с посочените в графика).
Да, но когато погледнем картата във файла, маршрутът след с. Петрич не е като горепосочения, а само на около 3 километра след с. Петрич (в посока с. Каменица), както каза г-н Михайлов, пътят прави обратен десен и тръгва по въпросния макадамов, лош и стръмен път (водещ към махала Бодят)
ЕТО и какво имам предвид (десният обратен се намира точно преди бялата точка)
Дори и това не е точно същото като пътя, посочен в картата, но на картата явно е чертан малко по-набързо и затова се е получило така (тъй като пък друг път, съвпадащ с начертаното на картата, изобщо няма)...
При този вариант нито километрите на етапа съвпадат, нито тези на прехода до следващия етап
Така че това са достатъчни поводи, за да изключим този вариант веднага
С горенаписаното съм много далеч от търсене на кусури! Просто "на сляпо" (защото не съм бил на това трасе) се опитвам да размишлявам върху неволната грешка, която се е получила при начертаването на картата, която в случая бе "хваната" от местен човек (г-н Михайлов)
Виждаме и че заради това се получи лека дискусия и ще е хубаво да изчистим "неразбирателствата" с диалог. И за финал - щом и г-н Кубадинов каза, че етапът не прави никакви завои към макадамови пътища, а продължава към махала Скумца, значи със сигурност начертаното трасе от първия линк е вярното...