Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, новини

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот P.Solberg » Чет Ное 01, 2012 16:08

На асфалт - да, на макадам - с едно, две изключения ще ни размазват поне първите две години, докато нашите разберат какво е макадам.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Mr.X » Чет Ное 01, 2012 16:32

P.Solberg написа:На асфалт - да, на макадам - с едно, две изключения ще ни размазват поне първите две години, докато нашите разберат какво е макадам.


О да, да......този момент го пропуснах. Абсолютно съм съгласен. То и отделно на много хора и да им се кара на макадам ( защо не и на сняг бих добавил), въпроса е да имат средства за "конверсията", а и за не малко тестове.
Аз все си мисля, че не е чал толкова невъзможно ако се захванат истински личности с това. Може например на местно ниво, за местните кръгове, всяка федерация да поема част от разходите на гостуващите екипажи. Така както правиха сърбите за нас преди. Примерно говоря. То може и още 100 варианта да се измислят. Темата е дълга , но и интересна. Според мен това е най-най-най добрият вариант не само за България. Защото в истинската, реална конкуренция се раждат силните екипажи. И тогава всички ще се научат да си правят качествено записките, да не нарушават, да имат реални коли заради безкомпромисният ( би трябвало да е такъв ) контрол, да се състезават в истинска и много голяма конкуренция във всеки клас и т.н.
И само си представете - снежно рали - едно/две.......макадам поне два-три кръга ПОНЕ, асвалт 5+, тотал над 10 кръга........участия на целите Балкани......мини европеиски шампионат, при това с не чак толкова високи разходи, ВКЛЮЧИТЕЛНО и за самите фенове.......
Би било прекрасно....
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот P.Solberg » Чет Ное 01, 2012 16:35

Не е неосъществимо. В Турция има много големи компании, които така или иначе спонсорират сериозно спорта - екипажи със силни коли също. Те искат повече асфалт и то, такъв който е в Европа, а не техния, който е комбинация между трошляк и макадам. Румънците - също имат сериозни спонсори, силни екипажи и коли. За нас, няма какво да говорим. Ако се намесят по една телевизия от всяка страна да го дава и хубав награден фонд - може да стане.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Niki Cvetkov » Чет Ное 01, 2012 16:49

Mr.X написа:
P.Solberg написа:На асфалт - да, на макадам - с едно, две изключения ще ни размазват поне първите две години, докато нашите разберат какво е макадам.


О да, да......този момент го пропуснах. Абсолютно съм съгласен. То и отделно на много хора и да им се кара на макадам ( защо не и на сняг бих добавил), въпроса е да имат средства за "конверсията", а и за не малко тестове.
Аз все си мисля, че не е чал толкова невъзможно ако се захванат истински личности с това. Може например на местно ниво, за местните кръгове, всяка федерация да поема част от разходите на гостуващите екипажи. Така както правиха сърбите за нас преди. Примерно говоря. То може и още 100 варианта да се измислят. Темата е дълга , но и интересна. Според мен това е най-най-най добрият вариант не само за България. Защото в истинската, реална конкуренция се раждат силните екипажи. И тогава всички ще се научат да си правят качествено записките, да не нарушават, да имат реални коли заради безкомпромисният ( би трябвало да е такъв ) контрол, да се състезават в истинска и много голяма конкуренция във всеки клас и т.н.
И само си представете - снежно рали - едно/две.......макадам поне два-три кръга ПОНЕ, асвалт 5+, тотал над 10 кръга........участия на целите Балкани......мини европеиски шампионат, при това с не чак толкова високи разходи, ВКЛЮЧИТЕЛНО и за самите фенове.......
Би било прекрасно....


Идеята е много добра и веднага казвам кой и къде я е реализирал - Богдан Николов -> Балкански шампионат по мотоциклетизъм. Отново трябва да се учат всички от този велик българин :) Само като се сетя какво може да бъде, макадам, много участници, Гърция ,Турция, Румъния,Сърбия ... Уникално.

Само че тук възниква въпроса за разходите, за лобиране от страна на организаторите. Колко старта може да има в България в един такъв шампионат, 3 максимум при формат от 10 ралита, който пак ще глътне много пари на състезателите и отборите. Ако Сливен, България и Хеброс са валидни за купата примерно и нашите пилоти са се среодоточили там, какво ще се случи със Стари Столици, Твърдица, Средна гора !?

Иначе има страшно много международни фирми, които оперират в няколко балкански държави и вероятно може да се предизвика по-голям интерес от страна на рекламодателите. Ние сме по-малък пазар, но може да се набутаме между шамарите :)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Mr.X » Чет Ное 01, 2012 17:20

Точно за Богдан Николов ( особенно ако знаеш миналото му и уличаването в трафик на крадени мотори.....и престоя му зад решетките и т.н) нека не коментираме в момента защото няма смисъл, а и ще се "разводни" темата. Важното е да има истински професионалисти и болни на тази тема хора , който да успеят с такъв формат. Последният пример с Хеброс май доказа, че нещата могат да се случват и с "два лева в джоба", стига да има желание и качества, но както и да е. :wink:
Аз все още съм на мнение, че разходите не биха били чак толкова огромни. Колко по-различни ще са? Чисто логистично разлика би имало само в километрите ДО състезанието. Еми при един такъв формат, аз съм напълно убеден, че ОМВ Румъния, РомПетрол Румъния, Еко Гърция, сума ти и турски рафинерий, че дори и ЛукОил биха спонсорирали НЕ САМО с някой друг литър екипажите който идват. Нито би било толкова скъпо, нито неосъществимо. Отделно другите разходи по една такава "разходка" според мен са абсолютно същите като в БГ. Хотели, храна....... и т.н. са почти еднави навсякъде на Балканите!!! Отделно ако няма "лакомия", отстъпки от порядъка на 30+ % са абсолютно реални. На финала, при една добра организация от страна на промоутърите/организаторите, спокойно "тотал"-а на един БГ екипаж може да е дори по-малък отколкото за БГ състезание. Въпрос на организация и "можене" на организаторите.

А за самите състезния съм напълно съгласен, че би имало конфронтаций. Нормално е, при това не само от БГ страна. Но решението е много лесно - реципрочен избор. Тази година едни състезание в БГ, другата година други....и така. Би било перфектно. Особенно и ако се променят етапите поне малко. Няма наизустяване, няма "домашен фактор". Има само каране и можене........и трупане на опит ....и удоволствие!!!
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот billi1976 » Чет Ное 01, 2012 17:35

да бе удоволствие е точната дума.дано тези от федерацията се поразмърдат и направят нещо.на мен примерно ми се гледат дачии на на6и ралита
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Niki Cvetkov » Чет Ное 01, 2012 17:55

billi1976 написа:да бе удоволствие е точната дума.дано тези от федерацията се поразмърдат и направят нещо.на мен примерно ми се гледат дачии на на6и ралита

За съжаление аз съм на мнение, че за водещите хора в рали спорта в българия (сами ще се сетите кои визирам), са по-важни бизнес интереси и лични ползи ... не им пукаааааа за спорта, за малките отбори, за обикновенния фен и т.н.

Примерно според вас как ще се отрази една отсечка от 40 км в рали ?! Моето мнение е, че не е за нас такава отсечка.
Първо при една такава отсечка се повишава значително целия километраж на ралито, защото 2 минавания са 80 км ! Второ за 80 км рали аз като фен гледам 2 минавания! Трето колко от гаражно направените коли ще издържат на такива отсечки? Моето мнение е, че Хеброс примерно е в перфектен формат. Две отсечки от по 20 км приблизително, 2 от по 8-10.

П.П. Извинявам се, че се отклонявам от темата за Балканския шампионат, но може би и това трябва да се помисли. Ако са 10 ралита, колко да са големи? Защото и сега има пилоти, които не могат да покрият нашия шампионат, камо ли 10 ралита и то международни :)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот popodopolo » Чет Ное 01, 2012 19:01

и аз съм ЗА "РАКИЯТА" но кой знае как ни се смее сега някой отгоре заради това че искаме да има поне 5 претендента за първото място в дадено рали!
Кораби,мораби,супери,мупери...
Мен и Саксофоните ме кефят ако задкормилното устройство има сърце и гащи/ей,Стратиев,Мечков,Гърка.....взеха ми акъла под Яврово :shock: /!
Давайте новини за нови коли,нови лица,макар че е рано за това!

пп.Лично стиснах ръка на Пламен и му пожелах догодина пак бой :lol:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот billi1976 » Чет Ное 01, 2012 22:03

добре де.ей го примера.сега сме си само наще.аиде да си оправим къщичката
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот billi1976 » Чет Ное 01, 2012 22:04

аз бих помогнал с квото мога.
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот nikkeibg » Съб Ное 03, 2012 08:57

Налице е официалното класиране за 2012-та година:
http://www.rallypulse.com/bulgaria/oficialno_klasirane_baalgarskiqt_rali_shampionat_2012-ta_godina.html

Класиране за 2012-та година:
1. Димитър Илиев 162 т.
2. Крум Дончев 155 т.
3. Петър Гьошев 132 т.
4. Пламен Стайков 109 т.
5. Антон Титов 46 т.
6. Игнат Исаев 37 т.
7. Христо Атанасов 33 т.
7. Тихомир Стратиев 33 т.
9. Екатерина Стратиев 22 т.
10. Мартин Сурилов 19 т.
11. Георги Василев 18 т.
12. Емил Денев 16 т.
13. Михаил Симеонов 14 т.
14. Тодор Славов 13 т.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот virco » Съб Ное 03, 2012 12:04

nikkeibg написа:Налице е официалното класиране за 2012-та година:
http://www.rallypulse.com/bulgaria/oficialno_klasirane_baalgarskiqt_rali_shampionat_2012-ta_godina.html

Класиране за 2012-та година:
1. Димитър Илиев 162 т.
2. Крум Дончев 155 т.
3. Петър Гьошев 132 т.
4. Пламен Стайков 109 т.
5. Антон Титов 46 т.
6. Игнат Исаев 37 т.
7. Христо Атанасов 33 т.
7. Тихомир Стратиев 33 т.
9. Екатерина Стратиев 22 т.
10. Мартин Сурилов 19 т.
11. Георги Василев 18 т.
12. Емил Денев 16 т.
13. Михаил Симеонов 14 т.
14. Тодор Славов 13 т.


Което е леко грешно - на последното рали са дали точки и на Паунов, въпреки че е хрупа Х. Това ощетява най-вече Стратиев, който с още 2 точки съвсем сам си остава 7ми.
virco
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 11:59
Име: Антон Титов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Вто Ное 06, 2012 23:22

Надяваме се рали Вида да се завърне в календара за 2013,очакваме го с интерес.
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот antovi53 » Сря Ное 07, 2012 14:43

А дано, ама надали :(
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Rally Fan » Сря Ное 07, 2012 23:09

Нещо ново и неочаквано за мен, признавам си :roll:
Рали "Албена" се завръща през 2013 г.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта

cron