рали фенове

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот tsveti » Пон Фев 20, 2006 21:03

chefo написа:То и няма смисъл от това говорене,затова спирам...
Нека просто стоим отстрани и да гледаме както сме свикнали и да се съгласяваме с всичко,било ощи 20 години...и да чакаме българин да пробие при най-големите.


ок край. Извинявай ако има нещо...
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот plm » Пон Фев 20, 2006 21:10

tsveti написа:Сложи си ръка на сърцето и кажи ти ако беше на негово място нямаше ли да правиш същото..., както казах би било хубаво да се критикува самото каране на пилота , а не кой кого бута, пък било то и безочливо. Оплювай го по какавто начин намериш за добре,но оплювай държанието му зад волана,защото този форум е за това. Ако толкова много те дразнят фактите около Янакиеви свързани с това което споменаваш, не си изливай гнева тук,а напиши едно писмо(може и анонимно ) до федерацията,до Янакиеви и им го кажи на тях самите.

Очевидно тук нещата са по-сложни.
Като се съди за състоянието и развитието на този спорт през последните години в България, като се знае, кой е председател на фед., като се знае , че на активните пилоти им харесва това, като се вижда, че дадения пилот разполага с неограничен бюджет и не са ясни спонсорите, като се вижда карането на пилота, като се познава харктера му...
Нормално е да има злобни изказвания в такава насока.. Миналата година имаше много по-злобни.
В тази ситуация не виждам смисъл феновете да пишат писма с недоволства до фед., при положение, че на активните състезатели, т.е.,тези, които са избрали ръководството им харесва сегашния бг.спорт.
Докато напиша това и вие доста напреднахте.
Пак казвам-жалко е, че активните състезатели, които са избрали това ръководство са пасивни. Това предполага, че им харесва. На нас и да не ни харесва в такава ситуация е трудно да направим нещо освен да коментираме.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот chefo » Пон Фев 20, 2006 21:37

Ми то зе да мяза на Славковия режим в БФС,само че в БФАС-няма отърване,просто защото никой не е недоволен и постоянно има преизбиране.Бихте ли ми казали колко години ``суче`` от БФАС,ама точно-само знам че са над 20 май :roll: :?:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот luda_fenka » Вто Фев 21, 2006 16:49

а за Ради Козлеков не видях нищо?!за него какво ще измислите и той ли е татино момче?
luda_fenka
 
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:22

Мнениеот luda_fenka » Вто Фев 21, 2006 16:51

А вярно ли е че Игнат Цеков ще кара субарото на Крум Дончев?
luda_fenka
 
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:22

Мнениеот P.Solberg » Вто Фев 21, 2006 17:49

Да, ще кара Субаруто на Крум. Вече е купено, навигатор ще му е Стефан Чолаков.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Иван Шопов » Вто Фев 21, 2006 20:11

crapbag написа: но да искаш другите да мълчат е грешно, подобна цензура със сигурност ще претърпи ужасен провал. Аз не съм постигнал нищо в рали спорта, значи ли че не трябва да имам мнение за даден пилот?
и
Това, че на теб не ти харесва мнението на chefo значи ли че не трябва да го има??


Обяснявам за следпоследен път моето мнение по въпроса,защото ми омръзна да се спекулира и да се извъртат думите.
1.Ако исках някой да мълчи,с дадените ми от администраторите права щях да ползвам бан-опцията,а нямаше да разговарям с него.
2.Ако не исках да го има това мнение със същите тези права щях да го преместя и/или изтрия.
След като уточнихме тези дребни подробности,които в поста ти звучат лееееко клеветнически (защото явно не са истинни) нека мина на главното...(с лека отметка,че с долното отчасти отговарям и на plm).
Хубаво е човек да си отваря очите и да вижда истината навсякъде.Хубаво е да защитава мнението си и да отстоява правата си.
Обаче....Тази истина трябва да се казва в очите или да се търси начин за промяна,но не тук...а в реалността.Искам да Ви питам-Вас,тези които недоволствате тук и непрекъснато "оплювате" (оплювате е в кавички,за да звучи правдоподобно,не трябва да се приема като злобно обвинение) БФАС,отделни пилоти,навигатори и т.н. и т.н.,какво аджеба направихте Вие за да се промени нещо?От многото приказки досега в този форум каква полза имаше?Направихте ли крачка напред или просто "кучетата си лаят,а кервана си върви"?С подобни дълги теми и дискусии кой бил връзкар,кой бил некадърен и кой бил татин или мамин какво постигнахте?Спечелихте нови фенове?Броя на активните състезатели се увеличи?Завоювахте нови територии,заслужихте доверие и уважение?
Дано поне едно от всичкото да е станало,защото според мен отговорите на горните въпроси са негативни...не за мен,а за "Рали Клуб България".
И последно-персонално към crapbag:
crapbag написа:Аз не съм постигнал нищо в рали спорта, значи ли че не трябва да имам мнение за даден пилот??

Никой не казва,че не трябва да имаш мнение.Но някак си не ми връзва кучето да обяснява на месаря как да транжира и да го упреква,че не се справя добре.
Иначе казано-всеки има право на мнение,но на обвинения в грешки има право само този,който прави същото по-добре.
И следпоследно към plm:
Забелязвам непрекъснатото подмятане за безхаберността на действащите състезатели.Понеже ми омръзна да обяснявам едно и също,а да чета подобни дребнави забележки ти отправям следното предложение:
Свържи се с мен,ще те направя Председател на нашия Автомобилен Спортен Клуб,заповядай и завоювай правата ни,промени БФАС,устава,състава и начина на мислене.
Ако случайно пък решиш,че е прекалено трудно или няма да стане по начина,който цитираш досега задръж мъничко,изчакай десетина дни или пък просто спри да обвиняваш другите в бездействие,ако ти самият не правиш нещо по въпроса.
Надявам се да не сте ме разбрали погрешно и няма да приемете думите ми за празно заяждане.Никога не ми е било цел или някакво удоволствие.Имах/м желанието "Рали Клуб българия" да изпъкне не като фенска маса,а като истински клуб на хора с еднакви пристрастия и начин на живот.А Вие?
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот tsveti » Вто Фев 21, 2006 22:18

Направихте ли крачка напред или просто "кучетата си лаят,а кервана си върви"?


На българския народ такъв му е манталитета! Всички знаем само да говорим и да се оплакваме,да обвиняваме другите седейки си в къщи, без да си помръднем и малкия пръст,за да променим нещо.
А в случая говоря и за активните състезатели и за феновете, и за всички, които имат някаква връзка с този спорт.

Търпението и постоянството са ключови думи....който е гледал филма "изкуплението шоушенк", как от 5 книги(с изпращане на писма всеки ден) се изгради цяла библиотека, ще разбере какво имам в предвид.
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот makadam » Вто Фев 21, 2006 22:26

Брей да почва тоя сезон, че да избушим малко енергия с викове и крясъци по трасетата, че тука май на бой отиват работите. И нека като се засечеме някъде по етапите, а това е неизбежно, да си прекараме добре, като приятели и фенчета, а не само да се джафкаме - без дори да се познаваме, А?
e mi tova e mai.
Аватар
makadam
 
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 21:30
Местоположение: Плевен
Име: Иван Бенов

Мнениеот FX7 » Сря Фев 22, 2006 00:30

Шопов написа :
Надявам се да не сте ме разбрали погрешно и няма да приемете думите ми за празно заяждане.Никога не ми е било цел или някакво удоволствие.Имах/м желанието "Рали Клуб българия" да изпъкне не като фенска маса,а като истински клуб на хора с еднакви пристрастия и начин на живот.А Вие?


Ние незнам ? , ама аз не ! .
Все едно да ходиме групово и да се радваме на Японското влакче колко бързо ускорява и спира примерно ... и да викаме дружно и с еднакви пристрастия за него , при положение че има и Френско и Немско и други такива . Няма как всички да имат " еднакви пристрастия " а за начин на живот да не говорим ...

Между другото г-н Шопов нагоре в поста Ви е пълно с противоречия .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Иван Шопов » Сря Фев 22, 2006 09:28

FX7 написа:Шопов написа :
Надявам се да не сте ме разбрали погрешно и няма да приемете думите ми за празно заяждане.Никога не ми е било цел или някакво удоволствие.Имах/м желанието "Рали Клуб българия" да изпъкне не като фенска маса,а като истински клуб на хора с еднакви пристрастия и начин на живот.А Вие?


Ние незнам ? , ама аз не ! .
Все едно да ходиме групово и да се радваме на Японското влакче колко бързо ускорява и спира примерно ... и да викаме дружно и с еднакви пристрастия за него , при положение че има и Френско и Немско и други такива . Няма как всички да имат " еднакви пристрастия " а за начин на живот да не говорим ...

Между другото г-н Шопов нагоре в поста Ви е пълно с противоречия .

С удоволствие ще разискам с Вас,г-н FX7 споменатите противоречия.:-)
А за влакчетата ето адекватен пример,който надявам се няма да остане неясен за Вас.:-)
На мен ми харесва Немското влакче,на Вас-Японското,а на Пешо от Харманли-Френското.Ако всеки дава убедителни доводи ЗАЩО харесваното от него влакче е добро всичко е ок.Но ако аз започна да плюя Вашето,Вие-на Пешо,а той-моето всичко се превръща в Бит-пазар без грам конструктивност,градивност или обмяна на полезни идеи.
Смятам,че всеки интелигентен човек не би харесал изявления от сорта на "Мани го Японското влакче-за нищо не става,аз може и да не съм Влакче,но тоя е пълен аутсайдер"...Не звучи логично и оправдано мисля,а звучи като убиване на времето в празни приказки...:-)
Да не пропускаме факта,че някои от присъстващите тук (не го приемайте като персонално обвинение към Вас) мърморят,обвиняват някого в некадърност,дават акъл и прочее...А след състезанието,виждайки същия този човек не му казват това в очите,а просто си траят или се обръщат настрани.За мен това декларира прикритост,лицемерие и доза подлост (естествено не в максималното силно значение на тези термини).Отплеснах се и спирам засега.
Дайте да видим противоречията,но моля нека бъдат конкретно синтезирани (ще се опитам и с моите отговори да е така) за да не пълним темата излишно.:-)
Поздрави.:-)
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот damon » Сря Фев 22, 2006 11:02

Иване, разбирам логиката ти донякъде, но ти искаш да стане нещо невъзможно за един форум. Тук сме събрани хора, които гледат, интересуват се, харесват автомобилни спортове. Но НЯМА как да сме винаги еднаквомислещи, няма как да няма хора, които се заяждат и се изказват неподготвени, именно по тази причина и е ФОРУМ! Може би се бъркаме, че сме го писали клуб - името идва от това, че навремето форумите на дир.бг се казваха клубове! Може би не е правилно наименованието според логиката ти...
Ти се опитваш да сравниш този форум с над 600 потребителя, които стават ЧЛЕНОВЕ (пак според твоята логика) с едно кликване на мишката с един автоспортен клуб от 10-20 човека! Няма начин, разликата е огромна!
Не мисля, че на този етап ние трябва да сме инициатори на такива промени. Разбира се винаги можем да помогнем, но не и да променяме неща което не засяга пряко феновете. Когато ние станем АСК - да, ние ще си защитаваме интереса!
Колкото до мненията на плм, той е прав. Ти може да си осъзнал, че много неща зависят и от теб, но има много твои колеги, които не са и е добре да им се казва. А по твоята логика и аз мога да ти предложа (и съм го предлагал на много хора имащи идеи за този клуб) - ето ти си модератор, може да те направим администратор, може да ти дадем всички права за всички сайтове на клуба. Направи го както предлагаш, както би искал да изклежда този клуб...
Не мисля, че идеята на клуба е да променяме правилници, ръководства и т.н. Идеята е тук да са феновете, да общуват свободно, да си споделят материали (снимки, видео), отскоро и да общуват със състезателите, да се срещат, да си защитават интереса като ФЕНОВЕ, а не интереса на АСК-тата и състезателите, които те сами трябва да си отстояват.
Прав си. Добре ще е да се променят много неща в спорта, които биха били добре за нас феновете, но нека не ние правим пряко промените.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот crapbag » Сря Фев 22, 2006 11:19

...НЯМА право да търси кусури,да дава акъл или оценки.

Останах с впечатлението, че според теб във форума не трябва да има мнения подобни на това на chefo. Съжалявам ако съм изтълкувал думите ти погрешно. Както и да е, друго е по-важното.
Но някак си не ми връзва кучето да обяснява на месаря как да транжира и да го упреква,че не се справя добре.
Иначе казано-всеки има право на мнение,но на обвинения в грешки има право само този,който прави същото по-добре.

От скромния опит който имам(въпреки че е в друг спорт, не рали) знам, че много често състезателите допускат грешки не в следствие на някаква некомпетентност или неумение а на напрежението от състезанието, също знам колко по-лесно е да седиш и да гледаш отстрани и колко лесно се забелязват грешките тогава. Това че аз не мога да го направя по-добре от теб не значи че ти не си сгрешил, нали :?: Или състезателите нямат достойнство да приемат критика от някой, който никога не се е качвал в състезателен автомобил :?: Според мен не мненията са проблема а това как се възприемат, критиката не е обида, и не бива да се възприема като такава.(нито да се възгордява от похвала) Вярно е, че много често феновете подвластни на емоциите по-скоро искат да си излеят злобата, но дори там може да се намери зрънце истина. Трябва да четем всички мнения и да извлечем полезното от тях, а не да пишем/четем само това което ни е угодно.
crapbag
 
Мнения: 132
Регистриран на: Вто Юли 19, 2005 22:01
Местоположение: София

Мнениеот Иван Шопов » Сря Фев 22, 2006 11:28

crapbag написа:...

Абсолютно съм съгласен,че критика трябва да има,но градивна.Ако ти видиш моя грешка,споделиш я,покажеш къде бъркам и т.н. с удоволствие ще приема мнението ти и ще се опитам да я променя.Това би било градивно,ползотворно и развиващо за мен самия!
Но съгласи се,че описване на грешка по този начин :"Този за нищо не става" не е нищо друго освен празни приказки и не е критика,а жива обида-)
съвсем отговорно казвам,че аз персонално НЕ се обиждам дори и от подобни словоизлияния,но това не значи,че ги одобрявам и/или приемам.:-)
Надявам се,че вече уточнихме гледните си точки,които според мен не са много различни.:-)
Последна промяна Иван Шопов на Сря Фев 22, 2006 11:46, променена общо 1 път
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот Иван Шопов » Сря Фев 22, 2006 11:45

damon написа:...

За някои неща съм съгласен,Ники но за други не мога да се съглася.
Първо нека не бъркаме понятията."Клуб" не е просто нарицателно,а определяща формация и общност на хора с еднакви интереси,пристрастия и амбиции.Така е според мен и се надявам да се съгласиш/те.
Никога не съм твърдял,че всички в един клуб трябва да мислят еднакво.Това няма да е клуб,а стадо...Не е това идеята.
Обаче...Нека зарежем БФАС,правилниците и т.н. и т.н. и да погледнем реално-с какво се определя клубната принадлежност и в крайна сметка кое доказва клубната идентичност?
Не си ли на мнение,че даден клуб (така както и всяка една личност) трябва да има свой стил,идеи,цели и точен път за реализирането им?
Къде са те тук?
- Стил - Разгледай темите и ще забележиш,че извън информацията за състезания,хубавите клипове и любопитни истории преобладава именно "Х е гола вода!".
- Идеи - Основната идея не е ли сплотеност на екипа?Това се получава в напразни спорове,дрязги и стигане до персонални обиди?
- Цели - Тук ще оставя ти да попълниш полето за цел на "Рали Клуб България".Не защото не виждам целите,а защото според мен пътя за постигането им е малко по-различен.
- Път - За мен пътя е следният....Сплотеност,обособяване на сериозен екип,спечелване на доверие,уважение и респект не само сред зрителите,но и сред участниците в състезания и самата ФЕДЕРАЦИЯ.Тогава и само тогава мнението на КЛУБА ще бъде взето под внимание и няма да е нужно да има титли като АСК,Асоциация и т.н.Идентичността на Клуба и неговите привърженици ще бъде сила сама по себе си,която трябва да се заслужи и постигне.
Ненапразно ползвам термина "Клуб".Все пак форуми-бол,но клубовете са малко...Дори и АСК-то съдържа в себе си тази дума.Не трябва да се бяга от определянето на всички хора тук в една идея и една цел.
И знаеш ли защо?Защото няма "Наши" и "Ваши" интереси...Те са общи-на състезатели,механици,фенове,ако щеш и на самата Федерация.А важното е всички да го разберат заедно и да се върви напред в екип.Тогава състезателя ще се съсредоточи върху състезанията,а не върху финансите,механиците ще имат база и условия,феновете ще се радват на все по-добри автомобили и екипажи,а Федерацията ще бъде просто координиращ апарат.
Може да звучи наивно или фантазьорски,но според мен това е пътя.И който иска може да опита да го извърви....Иначе ще си останат само празните думи,темите във форума ще са ежегодни и еднообразни,а всеки един състезател ще се чупи как да събере някой лев дори и за отделно състезание.
И за финал...Разделянето на отделни "маси" не носи никаква полза.Ако всеки чака другия да направи нещо,а той може само да "помогне някога" нищо няма да стане.Знам,че е трудно,знам че изглежда и почти невъзможно,но знам и че когато една идея се защитава заедно от всички,то целта винаги се постига!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта