ALBENA 2000 - CITROEN XCARA KITKAR

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот K_Power » Сря Апр 27, 2005 21:46

Аз незнам дали влизам в тарикатите, но щеше да ми е малко невъзможно да ходя там на рали. Три дни, пътя е 1000 км отиване и връщане и поне 200 км да въртиш там, ако трябваше да се ходи, сега с буса Транспортер 1,6 Дизел, харчи 8 на 100, ми щеше да ми трябва половин варел нафта. Ако не е изпаднала нафтата ефтино и трябваше да си я сипваш на 1, 40 от бензиностанцията. Само 150 лева за път трябваше да се дадат, отделно спане, храна, и някакви дневни кинти, ми то едно рали щеше да излиза средно за трима човека, около 400 лева.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот speedline » Сря Апр 27, 2005 21:50

ами да ти кажа и на мен не ми излиза много евтино от Сливен до Боровец ама........
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Lubo » Сря Апр 27, 2005 21:50

А питаш ли ги ПИЧОВЕТЕ от Варна :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот K_Power » Сря Апр 27, 2005 21:51

Така е, но всеки си има гледна точка и изгодна за него позиция. За мен изгодната е да е в Боровец. Но между другото, то главно ралито е на най-млако 30-40 км от Боровец.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот speedline » Сря Апр 27, 2005 21:54

То и Албена започваше от морето ама главно беше в Сливенския балкан :D
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот K_Power » Сря Апр 27, 2005 22:01

Това беше и една от основните причини да се премести ралито. Имаше преход от около 200 км, който си беше доста убийствен.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот speedline » Сря Апр 27, 2005 22:07

Прав си.Поне за сега никой не е решил да премести или премахне Соссера.И ако стане това нещо за СС в града което много ме съмнява ще стане супер!
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот plm » Сря Апр 27, 2005 22:14

Едва ли някой иска да мести Сливен.Съдбата на рали Сливен зависи от организаторите.Там има класически трасета,има опит и не трябва да се погубва.Сега е там и Павел Жеков,и той освен с възстановяване на школата за пилоти може да помага и за ралито.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот S » Сря Апр 27, 2005 22:41

I spored men rally Albena be6e mnogo po gotino rally nai ve4e ot strana na otse4kite.Ni6to ne moje da zameni Aladja manastir i Shumenskite eski.Za golqmo sujalenie ve4e ne mojem da gledame onezi WRC-ta no puk sega kogato vuzmojnostite na kolite sa izravneni 6ampionata ni stava mnogo po interesen
S
 

Мнениеот plm » Сря Апр 27, 2005 22:48

Е,вече не гледаме ВРЦ по други причини.
Вярно е,че има много добри отсечки около Шумен и Сливен.
И,моля те пиши на български!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот MNK » Чет Апр 28, 2005 00:46

Най-жалкото от всичко, в резултат на преместването , е нарушаването на многогодишна традиция - нещо, което никога няма да се върне.
Имената на скоростните етапи и на селищата по маршрута на Рали "Албена" са се превърнали в легендарни - не само в нашата страна, а в цяла Европа.
Представата за тях е такава, че само при тяхното споменаване ти минават най-красиви спомени от събитията преди години. И тези от Рали "България" ще се знаят, но според мен няма да могат да достигнат славата на етапите от ралито преди преместването му - просто поради постоянно променящите се правила за провеждане на рали, все по-малко неща ще се случват, които да бъдат запомнени толкова дълго време, колкото се помнят неща, случили се напр. на "Аладжа манастир", "Пивовара", "Преслав", "Върбица", "Кипилово", "СТАРА РЕКА", "Българка", "Твърдица", "Язовира", "Беброво", "Боров дол", "Ичера", "Раково" и т.н.
Всички тези трасета, както и много други, съчетани с изключително силните пилоти, карали по тях с най-мощните автомобили от гр. В, гр. А и WRC, включвайки макадамовите етапи и нощното каране, по дългото времетраене, липсата на сервизни паркове и разполагането на сервизите свободно по маршрута и етапите за свръзка - предполагат като цяло и много по-интересни състезания, всяко толкова интересно, че последното нещо, когато ходихме да гледаме, е това, колко силно е ралито и колко слабо е било предходната година. За мен то ставаше по-силно и по-силно, докато не бе преместено на сегашното му място.
А друг въпрос е, че предишното трасе не отговаряше на условията за провеждане на големи ралита, което е жалко.
Всички тези думи се подкрепят и от мненията, които прочетох за възраждането на част от тези легендарни етапи чрез Рали "Твърдица", които са повече от положителни.
Това е накратко мнението ми, мнение на човек наблюдавал рали "България" от 1983 до 2004 г. вкл. без 1994 г.
Поздрави на всички!
MNK
MNK
 
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 01:27
Местоположение: Varna
Име: Мирослав Кацаров

Мнениеот Lubo_car » Чет Апр 28, 2005 02:02

Napravo ne mi se prikazva na men li4no po tazi tema, a mogat da se kajat dosta nelicepriqtni za nqkoi gospoda ne6ta. Stava duma za Rally Albena. Predlagam vseki koito e na mnenie, 4e ima smisal tova rally da se vyrne v edin ili drug vid v 6ampionata, da kaje, a i koito e protiv sy6to! S4itam, 4e tova bi bila edna interesna anketa. Li4no az ne bix zamenil SS02 s po4ti nikoq druga otse4ka, no tova e subektivno mnenie :lol:
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

Мнениеот Ven » Чет Апр 28, 2005 02:19

а някой спомня ли си за Златни 1990 и 1991 когато Табатон и Лиати бяха тук! Това са най-великите ралита само могат да сажеляват по малките от вас които не са ги гледали! За Албена2000 трябва да си спомним задължително за минаването на Ясен с селиката на Лозево още първия ден! Повярвайте гледал сам на тоя завои 10 години, Албена и Стари столици толкова красиво никой не го е описвал поне според мен на всичкото от горе Ясен и спечели този етап така че е било не само атрактивно!
вобще......................а беше време.......... :(
Ven
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 02:56
Местоположение: Шумен
Име: Венцислав Тодоров

Мнениеот shakedown » Чет Апр 28, 2005 12:31

Еееех 1990 :) Бях на 8 години и си спомням Табатон :) Тогава почнах да се паля по ралитата :) Имаше отсечки на макадам :) Имаше по 120-130 автомобила. Наистина рали Албена беше с пъти по интересно от сегашното България. А и като няма вече WRC и кит кари почва да ми става леко безинтересно на моменти. Вярно е че сега има по-голяма конкуренция ама едно е WRC-то друго е Н4. Както каза K_Power в една друга тема нещо тия коли са ми слабички :)
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

day-dreaming

Мнениеот kons » Чет Апр 28, 2005 13:06

ami mislite li 4e ima variant da su6testvuvat dvetwe ralita zaedno ,v na4aloto i v kraq na sezona,kakto sa interspeed i Y -rally,znam 4e zvu4i mnogo hubavo no ne i newvuzmojno,vse pak spored men taka moje federaciqta da se dokaje 4e moje da prieme krug ot svetovniq 6ampionat.(sorry za latinicata no pi6a ot zala v 4ujbina)
kons
 

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron