Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот rafa90 » Пет Авг 31, 2012 12:54

И аз вътрешно си мислих да се заблуждавам с тая причина + това че " абее сега е лято по морето са хората ... " това са пълни глупости. Аз ходя по състезания от 20години. И да имам , и да нямам средства намирам начин да присъствам. Несериозно е това за парите, защото се ходи компани с по 3 - 4 - 5 човека в кола и от която и точка на Бг-то да си до Шумен няма да ти струва милиони за " спорта " който те кара да настръхваш. Идеята ми беше и исках да ви кажа, че НЕ ОСТАНАХА ХОРА СЪС СЪРЦА, ЕТО ЗАЩО ВИНАГИ СЛАГАМ ДУМАТА ФЕНОВЕ В КАВИЧКИ. ГОВОРЯ ЗА ИСТИНСКИ ФЕНОВЕ. МАЛКО СА ХОРАТА МИЛЕЕЩИ.
Утрото е по - мъдро от вечерта !
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот trouble » Пет Авг 31, 2012 14:00

qsno e za6to ne se pi6e. Parvo za6toto nqma nikakva novina ot sastezanieto. to kakvo li i da ima.zaqvkite qsni i neintriguva6ti osven 1-2 no tova e po skoro li4en izbor. dai nqkakav seir da ima i 6te vidi6 kkolko 6te se izpi6e.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Пет Авг 31, 2012 15:27

Застанете точно на определени места на даден етап и сеирът е гарантиран,г-н Славчев! :wink:
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот trouble » Пет Авг 31, 2012 15:47

Аз за този сеир не се съмнявам. Истината е, че любовта вече няма върху кой да се изразява. Ходенето на рали започна да става навик, а не емоционална цел. Стигне ли се до тук.....стига се до това, което е сега. Предлагам да изкарате списъка още в събота вечер или в понеделник.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот siky » Пет Авг 31, 2012 21:17

Jari-Matti Latvala написа:Застанете точно на определени места на даден етап и сеирът е гарантиран,г-н Славчев! :wink:

Как да те разбирам, че пак ще си правите шуменско-селските номера ли? Аз да бия път 400км да гледам рали, а ти да преебеш цялото състезание ли? Как пък все при вас се появява пясък по завоите през нощта? Сигурно, като духне морския бриз във Варна довява пясък...
Аман от простотия :evil:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Пет Авг 31, 2012 21:20

siky написа:
Jari-Matti Latvala написа:Застанете точно на определени места на даден етап и сеирът е гарантиран,г-н Славчев! :wink:

Как да те разбирам, че пак ще си правите шуменско-селските номера ли? Аз да бия път 400км да гледам рали, а ти да преебеш цялото състезание ли? Как пък все при вас се появява пясък по завоите през нощта? Сигурно, като духне морския бриз във Варна довява пясък...
Аман от простотия :evil:


За подчертаното:
1.Как мога да направя това според теб :?:
2.Колко пъти се е случвало,че споменаваш "все" :?:
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот OgyWRC » Съб Сеп 01, 2012 00:10

Ами щом преди време една 70 годишна баба от селото ми каза: "...абе момче как те излъгаха, ти не знаеш ли че тука все хвърлят пясък ..." Традиции има явно ..., а публиката умираше от кеф, когато се удареше поредната кола.

На това състезание съм се карал и с "публика" тип бабаити, които седят на столче на пътя, за да им минавали през краката бегачките и това пред погледа на полицаи и маршали.

В едно общество винаги има малоумници, но останалите някак си трябва да ги вкарват в пътя, а не да им се радват на простотиите! Организаторите имат доста работа в тази посока.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот golf_1 » Съб Сеп 01, 2012 13:15

siky написа:
Jari-Matti Latvala написа:Застанете точно на определени места на даден етап и сеирът е гарантиран,г-н Славчев! :wink:

Как да те разбирам, че пак ще си правите шуменско-селските номера ли? Аз да бия път 400км да гледам рали, а ти да преебеш цялото състезание ли? Как пък все при вас се появява пясък по завоите през нощта? Сигурно, като духне морския бриз във Варна довява пясък...
Аман от простотия :evil:

Нали първо нулата стана на кайма, после мисля че бяха предупредени идващите, защото доста екипажи минаха през пясъка без да се изсилват, и си финишираха...Незнам тия хора от къде са, но бързо ги направихте от шумен, то по тая логика през дървото на Сливен никой не трябва да минава, защото имало хора с столчета на палатки и пиели ракия...То в тая държава простотията е на всеки ъгъл...Незнам ама докато не изчезнат всички състезания от нашия край,имам чувсвото че няма да можете да спите...Шумен имал фракция,Търговище-било с превали,Варна-как можело да бъде планинско,това било обида за другите организатори,Сливен-ИРЦ-как можело да се дават такива луди пари(с две думи нямало смисъл да е ИРЦ),все коментари от едно място идващи... Дето навремето като имаше истинско рали Албена и идвахте малко да видите що е море...И след 10 години уникално развитие, къде отиде най титолуваното българско състезание, така че нападки могат винаги за всяко нещо да се правят...Но като не ви се идва за да гледате шуменско-селски номера(после хората що ви мразели),чакайте лайфа като на еврофутбола....Аз смятам петък сутринта да отпътувам и да се настаня на етапа Моста от рано,да си запаля един огън и да се видя с приятели, нищо ненормално...Но щом при вас положителното мислене вече прелива,цяла седмица преди състезанието евала пичове,само на боровец ще ходим и сигурно италянското навигаторче като се утрепа 2009г,ние от Варна и източния край трябваше да убием пилота,че ни е развалил състезанието и трябваше да му държим сметка, че сме пътували 500км...Какво ти пречи на теб да идеш с приятели,да се забавлявате, никой не те кара да пиеш и да си в такива компании, гората е голяма.... 8)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот trouble » Съб Сеп 01, 2012 14:00

Абе я изкарайте заявките, че днеска приключват. Няма да са 100 пилота, че до вторник да чакаме. Направо им напишете имената на няколко реда по реда на пристигне на факс, мейл или каквото и да било :).
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот OgyWRC » Съб Сеп 01, 2012 14:06

golf_1 написа: Нали първо нулата стана на кайма, после мисля че бяха предупредени идващите ...
- така трябваше да бъде, но не беше, темата е разисквана. "Хората" бяха местни мангали с модерни телефони ... стара история, но не трабва да се забравя и поуки е редно да се взимат, иначе напредък няма да има.

Не обръщайте темата на противопоставяне на този регион с/у онзи регион ... безсмислено е. Ако състезанието е добре организирано и с добър стартов списък и на 500км да е, публиката ще дойде.

Успех на всички екипажи, както на шуменските, така и на всички останали!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Нед Сеп 02, 2012 11:26

Вчера малко тествах отсечките,за да видя как стои въпросът с часовия график.Бях с автомобил клас N8 и след като завъртях Детелината с максимално добро време за този клас,установих следното.Времето до старта на Етап 2 е твърде малко,след финиширането на Етап 1!Т.е. трябва да караш като на рали в прехода между двата етапа,за да не закъснееш за ЧК 2!Което пък означава,че ще наблюдаваме рали в градски условия,изпреварване на цивилки из града,минаване на червено на светофарите и т.н.Хубаво е да се поставят камери на възловите кръстовища в града,ще има какво да се види,особено че по това време е възможно да има трафик!Времето между финала на Етап 2 и старта на Моста е още по-малко,това пък означава,че ще минат като на рали през самото село Лозево.Там пък има два много атрактивни обратни завоя,задължително ще поставя човек да снима,как се минава през населено място,за да не закъснееш!
За втория състезателен ден има една друга глупост.Значи,след излизането от закрития парк сутринта,първият етап за деня е на повече от 20 км.Просто не са ги ги свързали нещата добре от към часовия график,но важното е че ще стане рали.Заявките може да не ви се сторят много като брой,но пък са много качествени!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот bobbi1 » Нед Сеп 02, 2012 11:49

[quote="Jari-Matti Latvala"]Вчера малко тествах отсечките,за да видя как стои въпросът с часовия график.Бях с автомобил клас N8 и след като завъртях Детелината с максимално добро време за този клас,установих следното.Времето до старта на Етап 2 е твърде малко,след финиширането на Етап 1!Т.е. трябва да караш като на рали в прехода между двата етапа,за да не закъснееш за ЧК 2!Което пък означава,че ще наблюдаваме рали в градски условия,изпреварване на цивилки из града,минаване на червено на светофарите и т.н.Хубаво е да се поставят камери на възловите кръстовища в града,ще има какво да се види,особено че по това време е възможно да има трафик!Времето между финала на Етап 2 и старта на Моста е още по-малко,това пък означава,че ще минат като на рали през самото село Лозево.Там пък има два много атрактивни обратни завоя,задължително ще поставя човек да снима,как се минава през населено място,за да не закъснееш!
За втория състезателен ден има една друга глупост.Значи,след излизането от закрития парк сутринта,първият етап за деня е на повече от 20 км.Просто не са ги ги свързали нещата добре от към часовия график,но важното е че ще стане рали.Заявките може да не ви се сторят много като брой,но пък са много


А реално колко са заявките и от кой можеш ли да ни кажеш
"Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш."
bobbi1
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 09:18
Местоположение: Варна
Име: Боян Безус

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Нед Сеп 02, 2012 12:30

Първо искам да кажа,че източника,който ми каза броя на заявките не е от най-надеждните.Споменаха,че са между 25 и 30 като брой.Но пак,казвам,това не е сигурно инфо,после да не стане "тоя каза толкова,пък те са толкова".Затова и не искам да се ангажирам с точен брой и имена.
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот virco » Нед Сеп 02, 2012 20:00

Jari-Matti Latvala написа:Вчера малко тествах отсечките,за да видя как стои въпросът с часовия график.Бях с автомобил клас N8 и след като завъртях Детелината с максимално добро време за този клас,установих следното.Времето до старта на Етап 2 е твърде малко,след финиширането на Етап 1!Т.е. трябва да караш като на рали в прехода между двата етапа,за да не закъснееш за ЧК 2!Което пък означава,че ще наблюдаваме рали в градски условия,изпреварване на цивилки из града,минаване на червено на светофарите и т.н.Хубаво е да се поставят камери на възловите кръстовища в града,ще има какво да се види,особено че по това време е възможно да има трафик!Времето между финала на Етап 2 и старта на Моста е още по-малко,това пък означава,че ще минат като на рали през самото село Лозево.Там пък има два много атрактивни обратни завоя,задължително ще поставя човек да снима,как се минава през населено място,за да не закъснееш!


Василе, може би ти като местен имаш по-добър поглед, но прост поглед върху числата показва, че проблем няма.

Преход Детелина - Ардашес 11.3км и дават 25 минути. Средна скорост 27.12км/ч. Знам, че има светофари, но не виждам проблем.
Преход Ардашес - Моста 4.05км и са отпуснати 12 минути. Средна скорост около 20км/ч. Според мен няма да си струва някой да виси и да снима.
virco
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 11:59
Име: Антон Титов

Re: Рали Стари Столици 07-08 септември 2012, нац. ш-т IV кръ

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Нед Сеп 02, 2012 23:04

Добри изчисления на средната скорост наистина!Но,за някой,който поради някаква причина се забави след финиша на някой етап или пък не се ориентира правилно,времето е малко!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта

cron