Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Rally Fan » Пон Юни 11, 2012 23:05

julios написа:Лука Бетти на шейкдауна http://www.youtube.com/watch?feature=en ... DutsXmcPzU

Ако може някой с добър италянски и добро сърце да преведе/напише какво казват Бети и Бароне. Мисля, че би било интересно на всички :wink:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот damon » Вто Юни 12, 2012 00:10

Ето и мойте странни снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Къде са феновете?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот trouble » Вто Юни 12, 2012 00:58

Оги всичко е вярно и точно, само, че неотварянето на етапите все пак е оповестено във документа за затварянето на отсечките. Когато при второто минаване на даден етап няма цифра (час), е ясно, че той остава затворен още с първия си час от първото минаване. Това как и да е. Иначе взех да прочитам много мнения, които съдържат - водих приятели ама останаха разочаровани, защото организаторите не спазваха графика. Спазваха го и то здраво. Аз що за 17 години един път не останах разочарован...ееееее....какъв съм дебил нали. Ама да не ходим на театър...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот trouble » Вто Юни 12, 2012 01:16

И както винаги след тоновете написана гнусотия около рали България, трябва да отбележим и не забравяме, че Стратиева спечели наградата на Ричърд Бърнс Фондация.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот bultrans rally team » Вто Юни 12, 2012 08:14

Много добри снимки!!!Браво!!!
Аватар
bultrans rally team
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 13:46
Местоположение: ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ
Име: Александър Атанасов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот bat_jori » Вто Юни 12, 2012 09:25

Г-н Мечков ,имам въпрос към вас като запознат с правилата и нормите човек.След като даден чужденец пресече шикан ,какво следва?На СС3 Тлустяк пропусна спирането за шикана и го пресече -времето му показва колко е спечелил ,колко по бавно е второто му минаване.Като радетел за честен спорт като какъв бихте определили чеха.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот swrt » Вто Юни 12, 2012 09:39

trouble написа:Оги всичко е вярно и точно, само, че неотварянето на етапите все пак е оповестено във документа за затварянето на отсечките. Когато при второто минаване на даден етап няма цифра (час), е ясно, че той остава затворен още с първия си час от първото минаване. Това как и да е. Иначе взех да прочитам много мнения, които съдържат - водих приятели ама останаха разочаровани, защото организаторите не спазваха графика. Спазваха го и то здраво. Аз що за 17 години един път не останах разочарован...ееееее....какъв съм дебил нали. Ама да не ходим на театър...


В документите от вторник отсечка СЕ2 трябваше да бъде отворена.След това часовия график се промени 3 пъти.Включително в петък за последно.Което обърка всички организатори по отсечките.Това е недопустимо!
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот swrt » Вто Юни 12, 2012 09:59

OgyWRC написа:ERC Rally Bulgaria - pros & cons

Как виждам аз следващото състезание:
- запазване на отсечките около Боровец, но с по-малко въртене в самия курорт, за да не се блокира движението прекомерно.
- финална отсечка в Боровец, която да задържи публика за награждаването.
- един състезателен ден около Мухово и един около Белмекен.
- атрактивни зони - включване на повече изкуствени шикани и макадамови пасажи, които да са леснодостъпни за публика. В този ред на мисли, браво и за двата шикана около Боровец на които имаше доста фракция и атракция.
- времеви график, който да улесни максимално придвижването на публиката
- стриктно спазване на предварително обявеното време за затваряне и отваряне на отсечките
- активен PR преди състезанието, който да привлече публика
- активна дипломация за привличане на чужди екипажи, включително и силни



Много точно казано,само не съм съгласен с Боровец - улиците са отворени постоянно до центъра на курорта.Това разпределение е уникално за "мързеливите" зрители ,които не са никак малък процент :wink: .По този начин доста тънко могат да минат и медиите,което не е за пренебрегване.В общи линии с този Боровец както го измислиха са готови за новия ИРЦ или ЕРШ (не знам как ще се казва) от другата година.Ако си изчистят другите проблеми :) .
За клипа.......по-добре да не коментираме :mrgreen:
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Rally Fan » Вто Юни 12, 2012 10:36

Браво Китанов номер 15,16 и 24,26 са ми фаворити. А ми се струва че с 25 искаш да подскажеш, на къде отиват нещата в тоя спорт :D
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот popodopolo » Вто Юни 12, 2012 11:39

Г-н Китанов,тея "странни" снимки са повече от уникални :shock: :shock: :shock:
Една молба от мен,нека от следващото рали да са повече!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Mr.X » Вто Юни 12, 2012 13:03

Общо взето мнението на Бетти и Маурицио е следното (не превеждам основно какво казват в клипчето, а като цяло интервютата и коментарите в Италия след "случката").
Общо взето разказват случката така ( НЕ цитирам директно едно към едно, а просто като цялостен обзор...) --> "Проблема беше в това, че след като пристигнахме в София, естествено взехме кола под наем и се отправихме към центъра на ралито в Боровец. Маурицио обаче разбра, че сме се загубили понеже си спомни от миналата година, че не това е пътя. Бяхме пропуснали една отбивка. След това и още и още..... В същото време разбрахме, че се движим по състезателното трасе, понеже видяхме още няколко екипажа които очевидно опознаваха трасето. Искам да подчертая, че в това време ние бяхме с багажа си от летището в багажника на колата и определено не правихме абсолютно никакво предварително забранено опознаване. На снимката която се появи в интернет е възможно да се вижда как Маурицио разглежда пътна карта която си купихме от бензиностанция, но категорично не и записки. Това го видяха и хората от организаторите. Спирахме да ги питаме накъде е пътя. Тя явно подготвяха пътя и не бяха особенно щастливи от нашата поява, за разлика от постоянните им разговри с български пилоти които нон стоп тренираха по отсечките. Искам да подчертая, че едва след време успяхме да включим ГПС-а ни (доколкото разбрах техният е била италианска навигация и е имала само "базовите пътища" в България), можехме да се ориентираме къде сме точно. За да се доберем до хотела ни в Боровец трябваше да минем именно по тези пътища където се кара самото рали, при това не веднъж. Ние ясно съзнаваме, че нямаме място по точно тези трасета, ясно съзнаваме, че грешката е изцяло наша и именно заради това си приемаме последствията и не възразяваме. Не мислим обаче, че точно ние трябваше да бъдем така жестоко наказвани, след като ние не тренирахме а просто се опитвахме да се ориентираме в тази тежка за нас ситуация, при това в компанията на няколко екипажа от домакините които очевидно си тренираха".

Друго интересно допълнение на това което казват е следното: " Българите бяха доста ядосани от това, че ни виждат по тези пътища. За съжаление незнаем български, но и те незнаеха английски и едва като им показахме багажа си в багажника на колата разбраха, че наистина сме се изгубили. Странно защо ни упътиха по пътища които не водят директно към Боровец, а дори точно обратното. Неискам да си мисля нищо лошо, явно просто не сме се разбрали".

И най-накрая най-интереснто според мен: "Когато ни извикаха и ни казаха, че наша снимка е била публикувана от журналисти в интернет сайтове, ние въобще не се притеснихме, понеже знаехме, че сме абсолютно невинни. За съжаление обаче Маурицио знаеше какво значи това. Казаха ни, че нямаме никакво право да сме там и, че има правила който трябва да се спазват. Ние сме абсолютно съгласни с това и затова не спорихме. Лошото беше, че никои не ни повярва на това което обяснихме. Българите явно не ни искаха на самото състезание. Интересното беше, че това решение беше взето след като ни допуснаха до шеикдауна. Немога да си обясня защо. Те знаеха за снимката и за случая много преди това. Ние им бяхме споделили проблемите си и те казаха , че проблеми няма. Изведнъж всичко се обърна обратно. На въпроса ми - хайде да извикаме хората от щаба ви , които бяха там и видяха багажа ни в багажника на колата, отговор нямаше. А когато аз казах, че ще поискам ГПС справка от колата ни под наем ( тука уточни, че знае много добре, че всяка рент-а-кар компания си следи колите по този начин) и , че ще се докаже точно къде са карали, и че нито веднъж в този ден не са минавали по трасетата за да ги опознават от самото им начало до края, а просто са присъствали по самите пътища ........ми беше отговорено ""това ще го обсъждате във ФИА, ако искате сега контестация цената е 10000Е + българския данък"".

Имаше и още неща за програмата му , за Ханинен, за Ипър, но те нямат особенно значение според мен.
Има и още нещо което лично на мен ми направи лошо впечатление. Те са коментирали, че отиват в България с единствената цел победа "понеже сме традиционно по-бързи от българските пилоти Илиев, Гьошев, Дончев". :P Това защо са го казали и дали си го вярват наистина незнам :P . Както казах досега няколко пъти - те, че не са онези аутсайдери отпреди години е факт, но и че са "традиционно по силни от Илиев и Гьошев"..., също са пълни глупости. :) .


Относно проблема с Бетти.......незнам как да се изразя , казах си мнението няколко пъти. Знам им и манталитета. По начина по които се изразяват и всеобщото мнение в Италия смея да твърдя, че определено не са "чисти като сълза". Но и определено не е било честно точно те да "обират парцала" след като определено не са били само те там. Интересно, дори много интересно е сигурността с която те говорят за "багажа си в багажника и че са го показали на хора от организаторите". Както и наи вече сигурността им какво точно ще покаже ГПС-а на рент-а-кар-а. Точно последното е отговора на всички въпроси. Но вече няма за къде........
Ситуацията е неприятна, особенно и след тези епитети тук за тях, но това вече го коментирахме.
Интересното е, че в Италия един от най-титулуваните хора свързани с рали спорта ( умишлено няма да казвам кои) е коментирал ситуацията така: "Като ще правиш такива неща, трябва да си наясно с правилата И на тази игра" ( думи които значат много, но незнам дали всеки може да ги разбере по правилният начин :lol: :wink: ).

Носят се слухове, че тази година е почти пред провал за Бетти. Въпреки солидната финансова инжекция от фамилията му (досега били стигнали вторият милион :D :P ) и очевадният прогрес в карането му, не е абсолютно сигурно дали ще завърши сезона. Също както и факта, че тои е наясно, че все още "ръка в Италия неможе да вземе".....

bat_jori написа:Г-н Мечков ,имам въпрос към вас като запознат с правилата и нормите човек.След като даден чужденец пресече шикан ,какво следва?На СС3 Тлустяк пропусна спирането за шикана и го пресече -времето му показва колко е спечелил ,колко по бавно е второто му минаване.Като радетел за честен спорт като какъв бихте определили чеха.


..... е как , като циганин, ама полски :lol: :lol: :P :wink: . Мечков, това е шега, не включвай антилака, споко, за настроение само :P :wink: :wink: :mrgreen: .
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Л. Мечков » Вто Юни 12, 2012 13:51

Няма да включвам антилага, защото ми е скъпо турбото :) Аз- лично, не вярвам на тези обяснения, все пак това е тяхното становище. Аз също бих се защитил по някакъв подобен начин. Други неща има, но както обобщих няма как да ги напиша, просто не са 100% сигурни, както е примерно снимката. За мен нещата са доста по-различни, но както и да е. Точно какви са им игричките наистина не знам и не искам да знам, факт е снимката. Човек, когато уважава себе си и държавата , в която е, не би направил серия от "изгубвания по трасето". Пак ще се повторя- ако беше инкогнито и го бяха хванали - никога не бих му турил епитета, по-скоро щях да изпитам някакъв вид спортна злоба, че сме го гепили.... Но стига за този Лука Бети...


Сега за Тлустяк..... Бат Жори, не ми изкривявай личността по този плосък начин, по твоята логика на Миланово като направих шорткът на един завой и минах на пряко през мантинелата и един стълб, пак ли трябваше да ме декласират, ако по някакво чудо бях продължил ??? Пък и не съм видял някъде снимка с това "нарушение" , или клип, че да коментирам насляпо. Постарай се да не ми говориш на "Вие", защото първо ми лицемерничиш, второ ми го пишеш с ирония, а по никакъв начин не съм го заслужил! Освен, че не ме кефи отношението ти към мен, както и това да си позволяваш да ми държиш сметка като някъв даскал в гимназията, че съм си изразил мнението в ПУБЛИЧЕН форум, като ми пишеш лични... Хвани напиши какво си видял и какво не в ралито, като спорт, кой как е карал и какво е направил, този форум е преди всичко за това! Стига се заяжда :idea: :)

Едит:
Снимките на Китанов с лицата на пилотите са много силни, всяка има свое послание.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Rally Fan » Вто Юни 12, 2012 17:09

bat_jori написа:Г-н Мечков ,имам въпрос към вас като запознат с правилата и нормите човек.След като даден чужденец пресече шикан ,какво следва?На СС3 Тлустяк пропусна спирането за шикана и го пресече -времето му показва колко е спечелил ,колко по бавно е второто му минаване.Като радетел за честен спорт като какъв бихте определили чеха.

До колкото аз имам информация, екипажа се наказва с 10 сек ако въобще не направи опит да преминат шикана по начина указан в пътната книга и реално го.... подминат (пресекат). Поправете ме ако греша... :roll: Не знам как е било при Тлустяк.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот nikkeibg » Чет Юни 14, 2012 08:15

Най-накрая и аз съм готов с видеото от рали България:
http://www.youtube.com/watch?v=6QPseSOT8Po&feature=youtu.be
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот bultrans rally team » Чет Юни 14, 2012 10:15

Страхотно видео!Браво!
Аватар
bultrans rally team
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 13:46
Местоположение: ВЕЛИКИ ПРЕСЛАВ
Име: Александър Атанасов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 42 госта

cron