Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 06, 2012 22:17

Ето и видео от пресконференцията за рали "България" - http://www.sportal.bg/news.php?news=353221
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот MARVI » Вто Мар 06, 2012 22:45

beta_racing написа: Между другото, Христо Попов имаше идея за подобни етапи за Рали България 2011, но не бе уважена. Дали вариантът, който ще бъде от тази година, е взаимстван (и доразвит) от неговата идея или не...можем да помолим да ни споделят :)


Според мен, въобще няма значение дали идеята е взаимствана от предложението на баща ми или не :) Ако е така е добре, ако не е така и е съвсем случайно пак е добре, защото това означава, че мислим по един и същи начин за развитието, отразяването и по-голямата атрактивност на състезанието. Защото много по-лесно ще бъде и на хората и на медиите да отразяват ралито като са с пъти по-близо до центъра му. Същото важи и за рекламодателите.
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 06, 2012 22:49

През миналата година беше просто отвратително - особено първия ден. За да гледаш повече етапи трябваше да се върти близо 250 километра, което е абсурдно. Хубаво е, че ралито минава през Боровец - можеш да си стоиш в курорта, да си почиваш и да гледаш два пъти.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот MARVI » Вто Мар 06, 2012 23:27

P.Solberg написа:През миналата година беше просто отвратително - особено първия ден. За да гледаш повече етапи трябваше да се върти близо 250 километра, което е абсурдно. Хубаво е, че ралито минава през Боровец - можеш да си стоиш в курорта, да си почиваш и да гледаш два пъти.


Още по-драстичното предложение на баща ми беше, трасето да премине точно пред хотел Рила, което не е невъзможно :) Но нека оставим това за догодина. А ето от къде минават трасетата на едно рали в Словакия. Най-интересното е след 1:00 мин. -> http://www.youtube.com/watch?v=C73p-qG- ... r_embedded :)
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 07, 2012 00:32

Каквото и да си говорим, хората си правят ралита където им скимне. Пример е Рали Монте Карло - въпреки че там има безброй пътища, етапите (класическите при това!) все пак им минават понякога през 2-3 села! В Италия пък съм виждал преминаване през цели 5 села! Ако това беше тук, този етап просто нямаше да съществува! В България преминаването през дадено населено място го имаме за някакво голямо събитие! Някои от изключенията в последно време са Мухово и...Белоградчик, да речем. Примери за разделени български етапи в предишни години има много...за Хеброс мога да дам пример със "Здравец" и "Родопи", както и с "Пещера" и "Свети Константин".

Дайте да не се отнасям(е) :mrgreen:
Жалко за Сестримо/Белмекен, наистина. Ще отсъства за първи път от...2003 :| Интересно ми е тогава какво ще бъде останалото...или пък всъщност е доста предсказуемо, след като вече имаме номерата на "новите" етапи --> СЕ1/2/5/10. Защото заедно със Сестримо си "отива" и Юндола. Най-вероятно пътят се е "раздрусал" яко, особено "новата" част на етапа, където загина Гуглиелмини. От Финландия ми се оплакваха миналата година, че след миналата зима им се били образували много дупки по пътищата (защото на тях миналата зима им беше доста тежка), та представям си какво е станало на този път :lol: :lol: :lol:

Иначе правя едно примерно предположение за маршрута на ралито. Да видим дали ще съм близко до истината, когато излезе (дано не :lol:):

СЕ1 Боровец

СЕ2 Бели Искър
СЕ3 Мухово/Славовица // Магистрала/Церово
СЕ4 Славовица/Мухово // Церово/Магистрала
СЕ5 Бели Искър
СЕ6 Мухово/Славовица // Магистрала/Церово
СЕ7 Славовица/Мухово // Церово/Магистрала

СЕ8 Магистрала/Церово // Мухово/Славовица
СЕ9 Церово/Магистрала // Славовица/Мухово
СЕ10 Радуил
СЕ11 Магистрала/Церово // Мухово/Славовица
СЕ12 Церово/Магистрала // Славовица/Мухово

Надявам се да не е само това, но не виждам какво друго може да се вкара, ако го няма "Гуцал" :mrgreen: и разбира се, ако ги няма "Сестримо" и "Юндола". Дано организаторите ни изненадат с нещо :wink:

А шейкдаунът къде ще е? Имаше правило, което е валидно и тази година, че шейкдаунът, освен на отделно трасе, може да де бъде на част от етап, което значи, че може да си е като миналата година на трасето на Планинско Самоков. Имайки предвид близостта до сервиза, има вероятност отново това трасе да бъде избрано за шейкдаун :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 07, 2012 08:52

Най-вероятно ще е това маршрута. Така е компактно, близо и ще излезе най-евтино.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Rally Fan » Сря Мар 07, 2012 09:24

beta_racing написа:СЕ2 Бели Искър

Защо ли си мисля, че това ще е точно старият шекдаун финала на който беше на Ястребец, и за по паметливите, СЕ Царска Бистрица от 2002 г. :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот trouble » Сря Мар 07, 2012 09:51

Ако е така остава да се избере дали на Бели Искър, дали на Мухово ще е по интересно :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 07, 2012 10:06

На "Бели Искър" ще е готино, поне там никога не съм гледал. Така, че поне аз си избрах местенце, че и близо до сервиза.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот ivozet » Сря Мар 07, 2012 10:51

P.Solberg написа:Новия етап е комбинация от Радуил и Царска Бистрица. Докато Радуил се караше в двете посоки, Царска Бистрица беше само в едната. Сега ще се карат и в двете, а първия етап в петък ще е с финал на разклона за Самоков.


Ще се прави ли шикан на автобусната спирка, както през 2002г.?
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 07, 2012 11:11

Нямам идея, все още я няма графиката на етапа, но предполагам, че ще има. Там е много бързо и може би ще трябва малко да се свали скоростта, а пък и е атрактивно.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 07, 2012 12:09

Rally Fan написа:
beta_racing написа:СЕ2 Бели Искър

Защо ли си мисля, че това ще е точно старият шекдаун финала на който беше на Ястребец, и за по паметливите, СЕ Царска Бистрица от 2002 г. :roll:
Какво има да му мислиш, бе Чавдарчо, то друг път няма :mrgreen: Виж Владо как хубаво го е обяснил :D

Етап-еквивалент на "Царска Бистрица" няма да има, тъй като "Царска Бистрица" финишираше не преди хотел Ястребец, както е шейкданът, а точно в началото на Боровец (до самата бистрица :lol:), т.е. бе по-дълъг от шейкдауна с 2-3 км.

Тази година СЕ Бели Искър 2012 ще започва ...или където започваше шейкдаунът, или планинското (няма значение - ще видим), ще минава през Боровец (остава да очакваме да разберем през кои улици точно) и след това ще стига допреди Радуил (може би преди правите).
СЕ Радуил 2012 ще е същото трасе (поне според сайта на Страшо), но в обратна посока.

Вие за какъв шикан на каква спирка говорехте? Където беше финалът на късия "Боровец" ли? Не го "позастроиха" това място?? Мисля, че няма как да стане да има шикан като през 2002-ра, но не съм много сигурен...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 07, 2012 13:07

Добре, за да е на 99% ясно какви са разликите между 2002 и 2012 година, се разрових в архива и ето какво излиза :D Казвам "на 99%", тъй като някои от стартовете и финалите няма да са чак толкова точни...да речем, че ще има към 400-500м отклонение от реалните места, тъй като не съм сигурен за въпросните някои :wink: Мисля, че това няма да е голям проблем :wink:



Рали България 2002

СЕ 1/7 Боровец (8.66 км) - старт някъде из Боровец; финал - някъде преди с. Радуил. И в петък, и в събота се кара като първи етап. ЛИНК за карта!
-
СЕ 6/17 Радуил (8.16 км/8.88 км) - старт - в близост до финала на СЕ Боровец; финал - в близост до старта на СЕ Боровец. Трябва да се отбележи, че двата етапа имат 720 м разлика :wink: Откъде идва - дали откъм старта или откъм финала - не знам :) Кара се в петък като последен етап, а в събота - като предпоследен. ЛИНК за карта!
-
СЕ 12/18 Царска Бистрица (6.82 км) - старт - от 500 м до 1 км и малко след с. Бели Искър; финал - в началото на к.к. Боровец. Кара се само в събота. ЛИНК за карта!



ШЕЙКДАУН 2003-2007 и 2011

Шейкдаун (3.50-4.00 км) - старт - от 500 м до 1 км и малко след с. Бели Искър. За старта на миналогодишния шейкдаун съм сигурен, че беше точно преди първия ляв (май имаше едно мостче преди завоя); финал - преди разклона за х. Ястребец. ЛИНК за карта!



Рали България 2012

СЕ 1 Боровец (~8.00 км) - старт- от 500 м до 1 км и малко след с. Бели Искър; финал - преди разклона за гр. Самоков ЛИНК за карта!
-
СЕ 2/5 Бели Искър (~17.00 км) - старт - от 500 м до 1 км и малко след с. Бели Искър; финал - някъде преди с. Радуил. ЛИНК за карта!
-
СЕ 10 Радуил (~17.00 км) - старт - някъде след с. Радуил; финал - от 1 км и малко до 500 м преди с. Бели Искър. ЛИНК за карта!


За етапите от тази година сме в очакване през кои улици ще се преминава през Боровец. Не очаквам някакви изненади, но все пак да видим :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 07, 2012 15:14

Застроиха го Дамянски, ама още има достатъчно място, за да се направи шикана. Това е точно на финала на късия супер специален и където Кузай щеше да омачка публиката 2002-ра година.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот maro » Сря Мар 07, 2012 15:59

За маршрута в самия курорт, доколкото чух, идвайки от Нови Искър след хотел Янакиев ще се отклоняват в дясно, минават пред хотел Рила, минават покрай вила Стрзов и оттам към Радуил.Ще е интересно за гледане. :)
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 49 госта