С какви зимни гуми сте тази година?

Всичко извън автомобилния спорт

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот BradurS » Вто Ное 25, 2008 19:14

Лошото е че вече имам 4 чисто нови такива. Ще ги видя какъв модел са точно....

Интересното е, че Жигулката гумите са...по-стари и от мен. Но нито е нестабилна, нито се пързаля, нито се размазва...нищо. Е това ако не е каество.... :shock:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот damon » Сря Ное 26, 2008 01:02

the best one написа:В действителност опредлени производители на гуми признават всесезонните гуми,други отричат да има такива.
Малоя е от вторите...Обаче мен ако питаш cresta 220,модел на Малоя си е направо всесезонна,и доста добра гума...
:D дзън...минутка за реклама :D


Всесезонните гуми не са за сняг! Те са за разни английски условия (сухо и дъжд). Абсурд е да има гума, която дори да става за сух асфалт и сняг.


bai_bradur_ivo написа:Интересното е, че Жигулката гумите са...по-стари и от мен. Но нито е нестабилна, нито се пързаля, нито се размазва...нищо. Е това ако не е каество.... :shock:


Иво, та дори и състезателните гуми "пързалят" и "се размазват", просто не си ги пробвал по подходящ начин. :wink: Дай повече газ! :wink:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот kiko » Сря Ное 26, 2008 09:03

Да ве,вчера взе книжка и да я сефтоса по-бързо :lol: :lol: :lol:
Шефа взе на служебната баничка некакви Клебер.Изненадващо приятна гума-не се мачка много в завоите,на дъжд е направо перфектна,на суграшицата от онея дни се представи доста прилично.Бих казал,че съм приятно изненадан,но все пак са нови гуми и чак след два-три месеца може да се каже що за стока са.
И аз съм на мнение,че всесезонна гума няма.Дъртия кара с Вредищейн.На сняг колата си направо боксува като на лед,а за едно лято успя да ги стопи и сега отново се оглежда за нови гуменетки.Най-голямия майтап е,че в момента много трудно може да се намери зимна гума от средния и големия клас в София.Явно народа свикна,че си има и ботуши и джапанки за колите :wink: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот the best one » Сря Ное 26, 2008 11:57

damon написа:
the best one написа:В действителност опредлени производители на гуми признават всесезонните гуми,други отричат да има такива.
Малоя е от вторите...Обаче мен ако питаш cresta 220,модел на Малоя си е направо всесезонна,и доста добра гума...
:D дзън...минутка за реклама :D


Всесезонните гуми не са за сняг! Те са за разни английски условия (сухо и дъжд). Абсурд е да има гума, която дори да става за сух асфалт и сняг.


хайде да го кажем така..всесезонната гума държи 80% на сухо,80% на дъжд и 80% на сняг...в гумата има различни компоненти,за това е и по -скъпичка...давам пример DEBICA navigator...

bai_bradur_ivo написа:Интересното е, че Жигулката гумите са...по-стари и от мен. Но нито е нестабилна, нито се пързаля, нито се размазва...нищо. Е това ако не е каество.... :shock:


Иво, та дори и състезателните гуми "пързалят" и "се размазват", просто не си ги пробвал по подходящ начин. :wink: Дай повече газ! :wink:


иначе,ако гумата се съхранява правилно,няма никакви проблеми.,и 10 години да издържи..аз станах шампион при дамите с едни гумета на 5,6,7,8 годинки.... :D а тамън си мислех да ги бракувам,и има намерих добро приложение;-))
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот BradurS » Сря Ное 26, 2008 17:03

Гумите са на 20 години, марка "Вида" :D
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Сря Ное 26, 2008 17:28

Остави ти тази работа , че видинки на 20 години ще се държат добре, те видинките чисто нови да ги вземеш от конвейра , пак не стават , та камо ли на 20 години . Първото ми пребиване с кола , беше точно с Видники , щото и аз си помислих, че много държат. :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот ianely » Пет Ное 28, 2008 13:05

Fulda Montero2 2ра зима ги карам и съм много доволен :D Държат се чудесно предвид размера им 205/55/16 :oops: Малко са шумни на сухо,но се търпи.
Изображение PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
ianely
 
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 13:10
Местоположение: Красно село
Име: Янчо Гинчеэ

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот bizzart » Съб Ное 29, 2008 19:33

ами аз сложих днес зимните мишелин алпин нищо,че няма сняг ама с летните много истарва сичко ся уж по добре в понеделник на едно реглажче на предницата и ще бъда подготвен за зимния сезон от всякаде
bizzart
 

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот delvac1 » Сря Дек 10, 2008 00:07

BF Goodrich Winter 2 .. мн , добри гуми :idea:
delvac1
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 10:10

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот emoangeliyn » Съб Дек 20, 2008 14:08

Никому неизвестните MARSHAL IZETA, но втори сезон ги търкалям без проблем
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот КОКО » Сря Дек 24, 2008 10:01

Зимната гума се кара само един сезон.Както и да е съхраняваш за втори сезон има разлика от първия.Годината на производство е също от голямо значение.
0888705588
КОКО
 
Мнения: 179
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 20:58
Местоположение: Хасково
Име: Христо Христозов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот siky » Вто Дек 30, 2008 23:33

siky написа: Аз купих /все още не съм ги сложил BF Goodrich Winter 2/

Вече съм много доволен от тях. Само им липсват шипове
:twisted: На сняг са супер, на лед биват, ама нямат шиповее :(
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот vikikos » Чет Яну 08, 2009 23:57

Преди 3 г. си взех една вектра б беше обута с 4 мишелина алпин някъв.Невероятна гума.Максимално сцепление на сяква настилка и условия.Взех я късно есента,цяла зима,пролет,лято,есен и още една зима.Това сняг,вода,кал,сух-мокър асфалт :shock: правил съм сякви експерименти да хвана оптималното сцепление в завои,спиране,ускорение просто уникална.Имах чувство че почти няма разлика на ква настилка караш.Особенно на сухо и мокро границата на загуба на грип бяха много близки(а няколко пъти са се качвали на Шуменските отсечки зимата с Сурилов и компания,тези гуми).Баси зимната гума.Говорил съм с още един двама които са ги карали и са на същото мнение (единия от тях им е голям фен-Чечев)
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот OgyWRC » Пет Яну 09, 2009 14:55

Аз също карам с Мишелин Алипн 3, добра гума е, тъй като става за всякакви условия, но като говорим само за сняг ... общо взето си закъсвам рано, рано ... всяка гума тип нордик я превъзхожда!!! На сняг ги сменям с Pirelli Winter Carving и има осезаема разлика, сега очаквам и Hakkapeliitta 5, която би трябвало да е върха на сладоледа сред "нордик" гумите!

Та не бъркайте зимните гуми тип "европейска зима" с тези тип "нордик" ... първите са по-добри за нашите условия, тъй като стават за сухо и мокро, но не са чак толкова добри на сняг. "Нордик" пък са си само за сняг, никакви ги няма на сухо!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот hubavatairina1 » Нед Дек 04, 2011 18:59

Със старите от преди 2 години, мишелини:)
hubavatairina1
 
Мнения: 0
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 18:52
Име: Ирина Иванова

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron