Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Форум за всички останали автомобилни спортове

Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот damnit » Сря Дек 23, 2009 15:02

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер обяви официално днес в Германия своето завръщане във Формула 1 с тима на МерцедесGP, които закупиха по-рано тази година шампионите от БраунGP. Пилето ще направи едно от най-значимите завръщания в спорта,след седмици на спекулации. Михаел е подписал тригодишен договор и ще си партнира с Нико Розберг, който премина при "Сребърните стрели" от отбора на Уилямс.

Заплатата, която ще заработи Шумахер, който в началото на януари ще навърши 41 години, е седем милиона евро. От Мерцедес GP се опитват да издействат неофициални тестове през януари за Шумахер с шампионския болид от сезон 2009 на отбора на Браун GP.

Шумахер вече е преминал пълни физически тестове, които е трябвало да покажат състоянието му. Пилето трябваше да замени тежко контузения Фелипе Маса в средата на сезон 2009, но болки вследствие на неизлекувана травма във врата от падане с мотоциклет му попречиха да се завърне на пистата. Според докторите на Шумахер сега той е в супер форма.

Михаел се отказа от Формула 1 в края на 2006 година и оттогава работи за Ферари като консултант на тима. Пилето обаче е прекратил контракта си с италианците.

http://sportal.bg/news.php?id=212295

7-кратния се завърна!!!
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот Цанев » Сря Дек 23, 2009 19:00

има една стара приказка "Откажи се докато си на върха!"
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот beta_racing » Чет Дек 24, 2009 09:42

Цанев написа:има една стара приказка "Откажи се докато си на върха!"
И аз така си мисля, но ще видим (въпреки че не гледам Ф1 толкова много)...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот Astra_26 » Чет Дек 24, 2009 14:33

Историята ни е показвала много пъти, че такива завръщания на значими спортисти не са добра идея. Факт е, че няма пилот във F1 досега постигнал такива безапелационни успехи. Но! Догодина няма да се чувства особено комфортно, защото той не може да губи, а ще му се наложи да отстъпва на "разни там хлапета" :D . Грешка...голяма грешка.
Дано аз да греша. Все пак, това е Шумахер... :D
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот BOXER » Чет Дек 24, 2009 22:46

Мерцедес = грешка!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот Ferjancz » Пет Дек 25, 2009 00:03

BOXER написа:Мерцедес = грешка!



Нека не забравяме все пак кой ще ръководи отбора!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот rally_m » Пет Дек 25, 2009 11:14

Ferjancz написа:
BOXER написа:Мерцедес = грешка!



Нека не забравяме все пак кой ще ръководи отбора!



Рос Браун е невероятен тактит, но нека незабравяме и възрастта на Шумахер. Много ми е интересно какво ще стане в двубоя 'младостта срещу опита'. За младостта има впредвид Фетел, постоянно казват, че бил новия Шумахер, ето сега му се отдава възможност да се докаже :) Лично аз симпатизирам на Фетел от този сезон и смятам, че той ще е шампион за 2010 :wink:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот Sedan » Пет Дек 25, 2009 12:42

Astra_26 написа:Историята ни е показвала много пъти, че такива завръщания на значими спортисти не са добра идея. :D

Аз си спомням обаче че Ален Прост беше станал шампион след дълго отсъствие 92 или 93 год. точно когато изгря звездата на Шумахер на когото пък никога не съм симпатизирал...
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот Chavo » Пет Дек 25, 2009 20:05

В обсъждането на един такъв въпрос не може да има еднопосочни мнения. Въпроса е какво точно иска Шумехар, за какво се връща?
Ако съдя по изказванията му, че "ключова за завръщането му е възможността отново да работи с Рос Браун", то той се надява отново на победи, отново да стане световен шампион. Защото абсолютно всички са наясно със заслугите на Браун за успехите както на Шумахер, така и на Бътън, а и като цяло към Ф1.
Доколкото познавам Шумахер, не изключвам и още една причина за завръщането му да е това, че той не можа да се оттегли като шампион, последния път когато напусна, след като два пъти поред бе победен от Алонсо.
Така че според мен за завръщането на Михаел решаваща е била амбицията за нови победи, отколкото удоволствието от самото каране и липсата на състезанията във Ф1.
За евентуален провал въобще не може да се говори, защото Михаел е спечелил достатъчно и се е доказал по безспорен начин. Той просто иска да се пробва отново и в това няма нищо лошо.
Аз лично съм доволен от неговото завръщане, независимо от това какво ще стане. Вярвам няма да съжалява нито той, нито феновете му, нито хората които следят моторните спортове като цяло.
Много още може да се дискутира по темата, но Шумахер така е преценил, така е направил.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот danstel » Съб Дек 26, 2009 00:28

Шумахер и Мерцедес във Формула 1,няма нищо странно в това,все пак да не забравяме че Михаел беше протеже на Мерцедес още преди да влезе в Ф1.
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот vikikos » Съб Дек 26, 2009 15:23

Никой от вас ли не го гледа в "Състезанието на Шампионите" :idea: .Още са малко пилотите,които могат да са по-бързи от него,при еднакви условия.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот sonny » Съб Дек 26, 2009 22:36

Спорна е цялата работа по завръщането му, от една страна младите ще има какво да научат от него и дори да не стане отново шапион, ще помогне на другите.но това което ме учуди е, че отива в Мерцедес, Това не мога да го асимилирам. Нещо ми се мота в тиквата, не беше ли подписал Шуми договор с Ферари до пенсия. :roll:
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот BOXER » Нед Дек 27, 2009 01:23

ДА мен точно това ме издразни.През цялото време в Ферари всичко е било против Мерцедес и тн.Сега изведнъж отива при тях и започва борба срещу Ферари.Аз бях Фен на Шумахер и Ферари.Останах си фен на Шумахер,но мразя Мерцедес и следователно не сум радостен,че отива там и ще проължа да си покрепям Ферари,а не Шуми :)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот maro » Нед Дек 27, 2009 13:40

Не е чак толкова учудващо, че Шумахер ще кара за Мерцедес.Малко известен факт е , че именно Мерцедес осигуряват място на Шумахер във Формула 1.Идеята е била Шумахер да дебютира с неосъществения тогава отбор на Мерцедес -немски производител+супер талантлив млад немски пилот=фурор.Болидът вече е бил готов, когато немците се отказват от проекта, но намират място на Шумахер в Джордан. :D
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Михаел Шумахер се завръща във Формула 1

Мнениеот BOXER » Нед Дек 27, 2009 20:49

maro написа:Не е чак толкова учудващо, че Шумахер ще кара за Мерцедес.Малко известен факт е , че именно Мерцедес осигуряват място на Шумахер във Формула 1.Идеята е била Шумахер да дебютира с неосъществения тогава отбор на Мерцедес -немски производител+супер талантлив млад немски пилот=фурор.Болидът вече е бил готов, когато немците се отказват от проекта, но намират място на Шумахер в Джордан. :D

Taка е било,но след това нещата са се променили.Шумахер е символ на Ферари,а Мерцедес са техния най-голям конкурент.Един вид емблемата на ферари в Ф1 вече не е същата и няма да бъде никога.
Много исках да се завърне Шумахер ,но не по този начин
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Следваща

Назад към Други моторни спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта