Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот existence » Сря Яну 03, 2007 23:05

Въпроса ми е, къде в София мога да намеря плексиглас за вратите(и задния прозорец) Надявам се, че тук е точното място където трябва да питам и ще има компетентни отговори :roll: Става дума за олекотяване и предполагам на всички ви е ясно за какво говоря :wink:
:roll:
Последна промяна existence на Чет Яну 04, 2007 02:09, променена общо 1 път
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Мнениеот K_Power » Чет Яну 04, 2007 00:51

Плексиглас недей да слагаш за стъкла щото е опасен, при чупене хвърчи много сериозно и може да позаколя някой! Намери да сложи поликарбонат или наричат го още и лексан!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот existence » Чет Яну 04, 2007 02:05

Съгласен съм с теб за това как реже...предлагаха ми бордкарбон или нешо от сорта за 24лв квадрата, но да караме по съшество някой ако знае къде има "лексан" или подобни неща нека драсне :wink:
:arrow:
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 04, 2007 09:55

излизайки от София , посока Варна, от дясно има една сграда с надпис "ЮНГ" на нея ! влизаш вътре и на втрория етаж се намира фирмата "Обликос" . ако имаш късмет може да те посрешне шефката на фирмата , която е на "ТИ" с всичките модеи пластмаси и ще ти даде най-доброто за съответната нужда. но Крисо е прав в никакъв случай "плексиглас" твърде крехък е и се пръска на едри парчета , при това остри! виж някакъв модел полиамид по-палстичен и по-еластичен, да ! нещо до 2 мм :) от същата фирма може да се купи материал за тампони :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот hwk » Чет Яну 04, 2007 13:06

А при регистрация на автомобила в КАТ, ще го пуснат ли ако е с поликарбонат вместо със стъкло?
Highway Knight
Аватар
hwk
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 13:39
Местоположение: София

Мнениеот existence » Чет Яну 04, 2007 13:45

Мврси за информацията!!! :wink:
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Мнениеот K_Power » Пет Яну 05, 2007 00:29

Ферианц написа:излизайки от София , посока Варна, от дясно има една сграда с надпис "ЮНГ" на нея ! влизаш вътре и на втрория етаж се намира фирмата "Обликос" . ако имаш късмет може да те посрешне шефката на фирмата , която е на "ТИ" с всичките модеи пластмаси и ще ти даде най-доброто за съответната нужда. но Крисо е прав в никакъв случай "плексиглас" твърде крехък е и се пръска на едри парчета , при това остри! виж някакъв модел полиамид по-палстичен и по-еластичен, да ! нещо до 2 мм от същата фирма може да се купи материал за тампони


А за к'ви тампони става въпрос, щото ако е за онея дет трябват на 28-я ден .... тииии ... откъде знаеш, че може да се намери там такъв материал :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:

hwk написа:А при регистрация на автомобила в КАТ, ще го пуснат ли ако е с поликарбонат вместо със стъкло?


Да ти кажа честно незнам, но предполагам, че биха те върнали! А и плюс това за улична кола, такива "прозорци" не ти трябват, просто защото ти става като една хубава и лесна врата за кражби! А и лексана освен с нитачка или с тиксо няма с к'во друго да го сложиш ... разбира се ако не е дебел!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот Ferjancz » Пет Яну 05, 2007 09:24

K_Power написа:
А за к'ви тампони става въпрос, щото ако е за онея дет трябват на 28-я ден .... тииии ... откъде знаеш, че може да се намери там такъв материал :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:



това последното не го разбрах! какви тампони дето ще трябват на 28-я ден ?
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот mar4o » Пет Яну 05, 2007 21:04

Ferjanz ,попитай някоя жена покрай теб,за къкво става въпрос :D
Аватар
mar4o
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 19:03
Местоположение: Кюстендил
Име: Марио Сапунджиев

Re: Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот chill » Пон Яну 14, 2008 14:49

Има ли изисквания за минимална дебелина на 'прозорците' и ако да, то къде ще да е че в 'Ж'-то не го намирам?
Аватар
chill
 
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 09:24
Име: Момчил Петров

Re: Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот ifcho » Пон Яну 14, 2008 15:04

Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот nikicar » Пон Яну 14, 2008 17:25

existence написа:Въпроса ми е, къде в София мога да намеря плексиглас за вратите(и задния прозорец) Надявам се, че тук е точното място където трябва да питам и ще има компетентни отговори :roll: Става дума за олекотяване и предполагам на всички ви е ясно за какво говоря :wink:
:roll:
Ако търсиш все още ми пиши на [email protected]
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

Re: Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот SGCasper » Пон Яну 14, 2008 20:54

АЗ за мойта кола използвах сега вече не помня ама мисля 1мм veralite (вералит) много пластичен, режеш го с ножицата и за цялата кола ми излезе 36 лева, толкова беше листа не помня размера, и дори ми оснана като за още един преден прозорец, разбирасе слагането беше с попнитове и силикон.
Прикачени файлове
sowalkata na bleik.JPG
sowalkata na bleik.JPG (114.67 KiB) Прегледано 62575 пъти
rallyjiika.JPG
rallyjiika.JPG (101.21 KiB) Прегледано 62574 пъти
ralijiika1.JPG
ralijiika1.JPG (108.67 KiB) Прегледано 62574 пъти
46let.JPG
46let.JPG (86.45 KiB) Прегледано 62574 пъти
45let.JPG
45let.JPG (85.23 KiB) Прегледано 62574 пъти
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re:

Мнениеот tZv3t0zAr » Вто Яну 15, 2008 14:04

Ferjancz написа:излизайки от София , посока Варна, от дясно има една сграда с надпис "ЮНГ" на нея ! влизаш вътре и на втрория етаж се намира фирмата "Обликос" . ако имаш късмет може да те посрешне шефката на фирмата , която е на "ТИ" с всичките модеи пластмаси и ще ти даде най-доброто за съответната нужда. но Крисо е прав в никакъв случай "плексиглас" твърде крехък е и се пръска на едри парчета , при това остри! виж някакъв модел полиамид по-палстичен и по-еластичен, да ! нещо до 2 мм :) от същата фирма може да се купи материал за тампони :)


И аз бих ти препоръчал тази фирма ... на джипката с която караме, белия матерял около калниците и прозорците отстрани са от материали купувани от там (не си спомням имената на материалите, но отидох там, обясних на хората какво ми трябва и за какво и те ми предложиха тези материали) ... след един сезон 3 преобръщаня и доста жулене в дърветата все още са здрави. Разбира се прозрачния матерял се е матирал малко но е нормално като се имам предвид колко кал го е жулила !
Цените са горе долу колкото на лист рифелова ламарина но определено си заслужава !
Прикачени файлове
a.JPG
Изображение
Аватар
tZv3t0zAr
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 22:29
Местоположение: гр. София
Име: Цветозар Ламбрев

Re: Плексиглас(тн.видове материали заместители на стъклото)Къде?

Мнениеот nikicar » Вто Яну 15, 2008 18:45

За материала LEXAN ли имате предвид ????Ако търсите такъв материал LEXAN мога да ви доставя и съм доставял такъв материал .. Ако се интерисувате от този материал ще трябва да ми посочите размери .. за да ви дам цени .
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron